12:35 | 25.11.09 | Նորություններ | 4318
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ փոփոխություններ եւ լրացումներ է կատարել տվյալների փոխանցման եւ ինտերնետ կապի ծառայությունների լիցենզավորման կարգի մեջ:
Ինչպես այսօր հայտնել է հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, պարտադիր լիցենզավորումից կազատվեն հասարակական վայրերում տվյալների փոխանցման եւ ինտերնետ կապի ծառայություններ մատուցող իրավաբանական անձինք /ինտերնետային ակումբներ/:
Գեւորգ Գեւորգյանը նշել է, որ այդ ծառայությունների հիմնական սպառողները ուսանողներն ու աշակերտներն են, ովքեր չեն կարող բիզնեսի բարձր շահույթ ապահովել: ՀԾԿՀ ներկայացուցիչն ասել է, որ ինտերնետային ակումբները պարտադիր լիցենզավորումից ազատելով` հանձնաժողովը կնպաստի դրանց առաջարկած ծառայությունների սակագների իջեցմանը:

12:35 | 25.11.09 | News | 4350
Yerevan /Mediamax/. Public Services Regulatory Committee (PSRC) of Armenia made amendments and changes into the order of licensing data transfer and internet connection services.
As the Head of PSRC Telecommunication Department Gevorg Gevorgyan stated today, legal entities, providing data transfer and internet connection services in public places (internet clubs) will be exempted from obligatory licensing.
Gevorg Gevorgyan noted that the main consumers of those services are students and schoolchildren, who cannot secure high profitability of the business. PSRC representative stated that by exempting internet clubs from obligatory licensing, the Committee will contribute to reduction of tariffs for their services.