12:35 | 25.11.09 | Նորություններ | 4318
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ փոփոխություններ եւ լրացումներ է կատարել տվյալների փոխանցման եւ ինտերնետ կապի ծառայությունների լիցենզավորման կարգի մեջ:
Ինչպես այսօր հայտնել է հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, պարտադիր լիցենզավորումից կազատվեն հասարակական վայրերում տվյալների փոխանցման եւ ինտերնետ կապի ծառայություններ մատուցող իրավաբանական անձինք /ինտերնետային ակումբներ/:
Գեւորգ Գեւորգյանը նշել է, որ այդ ծառայությունների հիմնական սպառողները ուսանողներն ու աշակերտներն են, ովքեր չեն կարող բիզնեսի բարձր շահույթ ապահովել: ՀԾԿՀ ներկայացուցիչն ասել է, որ ինտերնետային ակումբները պարտադիր լիցենզավորումից ազատելով` հանձնաժողովը կնպաստի դրանց առաջարկած ծառայությունների սակագների իջեցմանը:

12:35 | 25.11.09 | Новости | 4317
Ереван /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении внесла поправки и изменения в порядок лицензирования услуг передачи данных и интернет-связи.
Как сообщил сегодня начальник телекоммуникационного управления комиссии Геворг Геворгян, от обязательного лицензирования будут освобождены юридические лица, предоставляющие услуги передачи данных и интернет-связи в общественных местах (интернет-клубы).
Геворг Геворгян отметил, что основными потребителями этих услуг являются студенты и школьники, которые не могут обеспечить высокую прибыльность бизнеса. Представитель КРОУ сказал, что освободив интернет-клубы от обязательного лицензирования, комиссия поспособствует снижению тарифов на их услуги.