16:08 | 06.11.09 | Նորություններ | 4946
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր հայտարարել է, որ “չնայած շատերի ակնկալիքներին` նարնջագույն հեղափոխություն տեղի չունեցավ”:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Իգոր Կլիմկոն այդ մասին ասել է` մեկնաբանելով Orange Armenia օպերատորի մուտքը շուկա: Նրա խոսքերով, նոր օպերատորի սակագները դեմփինգային չեն, “այլ ավելի շուտ կոռեկտ են գործող օպերատորների նկատմամբ”:
“Վերջերս Հայաստանի կապի ոլորտում մոդայի “օրենսդիրը” դարձել է “ԱրմենՏելը”: Մեր նոր սակագնային պլանները` “Քեզ համար”, “Քեզ համար-Էքսկլյուզիվ” իսկապես հեղափոխական են շուկայում՚,- նշել է Beeline-ի գլխավոր տնօրենը:
Մեկնաբանելով Orange Armenia-ի հայտարարած շարժական ինտերնետի 7.2 Մբ/վրկ արագությունը` Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ “դա տեխնոլոգիական արագություն է, որը տրամադրում են 3G ցանցերը”:
“Նույնպիսի ցանցեր ունեն նաեւ “ԱրմենՏել”-ն ու VivaCell-MTS-ը, այդ պատճառով ասել, թե շուկայում արվել է ինչ-որ գերեզակի առաջարկ, ես չեմ կարող”,- ասել է Իգոր Կլիմկոն:

16:08 | 06.11.09 | Новости | 4922
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор «АрменТел» (бренд Beeline) Игорь Климко заявил сегодня, что «несмотря на ожидания многих, оранжевая революция не состоялась».
Как сообщает агентство Медиамакс, Игорь Климко сказал об этом, комментируя выход на рынок оператора Orange Armenia. По его словам, тарифы нового оператора не являются демпинговыми, «а скорее корректными по отношению к действующим операторам».
«В последнее время законодателем моды в области сотовой связи в Армении стал «АрменТел». В частности, наши новые тарифные планы - «Для тебя» и «Для тебя - эксклюзив» являются действительно революционными на рынке», - отметил гендиректор Beeline.
Комментируя заявленную Orange Armenia скорость мобильного интернета в 7.2 Мб/с, Игорь Климко сказал, «что это - та технологическая скорость, которую предоставляют сети 3G».
«Такие же сети действуют у «АрменТел» и VivaCell-MTS, поэтому говорить о том, что на рынок выдвинуто какое-то сверхуникальное предложение, я не могу», - сказал Климко.