15:35 | 02.10.09 | Նորություններ | 4404
Թոնի Այոմին մտադիր է մի երգ վերաձայնագրել Black Sabbath խմբի երգացանկից` աղետի գոտում օգնություն ցուցաբերելու նպատակով
Երեւան /Մեդիամաքս/. Կիթարահար Թոնի Այոմին մտադիր է մի երգվերաձայնագրել լեգենդար Black Sabbath խմբի երգացանկից` Հայաստանի աղետի գոտում օգնություն ցուցաբերելու նպատակով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին նա հայտարարել է այսօր Երեւանում` ուր գտնվում է Armenia Grateful 2 Rock (“Հայաստանը շնորհակալ է ռոքին”) նախագծի շրջանակներում:
Թոնի Այոմին ասել է, որ երեկ Սպիտակ եւ Գյումրի այցելելուց հետո նա հասկացել է, որ Հայաստանին դարձյալ օգնություն է անհրաժեշտ: Այոմին տեղեկացրել է, որ այդ ձայնագրության վաճառքից գոյացած հասույթը կփոխանցվի Գումրիի երաժշտական դպրոցի շինարարությանը:
Պատասխանելով այն հարցին, թե որ երգի վերաձայնագրությունն է պատրաստվում իրականացնել` Թոնի Այիմին ասել է. “Հնարավոր է դա լինի Paranoid-ը, կամ մեկ այլ երգ”:
Armenia Grateful 2 Rock (Հայաստանը շնորհակալ է ռոքին) նախագծի շրջանակներում Երեւան են ժամանել նաեւ “Դիփ Փարփլ” խմբի վոկալիստ Իէն Գիլանը, “Ասիա” խմբի անդամ Ջոուֆ Դաունսը եւ ավստրիալական լեգենդար թենիսիստ Փեթ Քեշը:
Armenia Grateful 2 Rock նախագծի նպատակն է երախտագիտություն հայտնել Rock Aid Armenia նախագծի մասնակիցներին, որն իրականացվել է 20 տարի առաջ` 1989 թվին: Այն ժամանակ բրիտանացի ռոք-աստղերը ձայնագրեցին “Դիփ Փարփլ” խմբի Smoke on the Water երգի քավեր-տարբերակը եւ լույս ընծայեցին հատուկ Earthquake Album ձայնասկավառակը, որի վաճառքից ստացված ողջ հասույթը ուղղվեց Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժից տուժած Հայաստանին:
Նախագիծը հնարավոր եղավ իրագործել ՀՀ Նախագահի Աշխատակազմի աջակցության, “Հայռուսգազարդ” ընկերության գլխավոր հովանավորության եւ BMI ավիաընկերության հովանավորության շնորհիվ:

15:35 | 02.10.09 | Новости | 4740
Тони Айомми намерен перезаписать одну из песен из репертуара группы Black Sabath для оказания помощи зоне землетрясения в Армении
Ереван /Медиамакс/. Гитарист Тони Айомми намерен перезаписать одну из песен из репертуара легендарной группы Black Sabath для оказания помощи зоне землетрясения в Армении.
Как сообщает Медиамакс, об этом он заявил сегодня в Ереване, где находится в рамках проекта Armenia Grateful 2 Rock («Армения благодарна року»).
Тони Айомми сказал, что посетив вчера города Спитак и Гюмри, он понял, что Армении нужна еще помощь. Он сообщил, что средства от продажи данной записи будут переданы на строительство новой музыкальной школы в Гюмри.
На вопрос, какая именно из песен будет перезаписана, Тони Айомми ответил: «Возможно, это будет Paranoid, или какая-нибудь другая песня».
В Ереване в рамках проекта Armenia Grateful 2 Rock находятся также вокалист группы Deep Purple Иэн Гиллан, член группы Asia Джоуф Даунс и легендарный австралийский теннисист Пэт Кэш.
Цель проекта агентства Медиамакс Armenia Grateful 2 Rock - выразить благодарность участникам проекта Rock Aid Armenia, реализованного 20 лет назад, в 1989 году. Тогда британские рок-звезды записали кавер-версию песни Smoke on the Water группы Deep Purple и выпустили специальный Earthquake Album, все средства от продажи которого были направлены в Армению, пострадавшую от разрушительного Спитакского землетрясения 1988 года.