13:31 | 02.07.09 | Նորություններ | 5167
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը այսօր պարգեւատրել է Հայաստանի հանրակրթական դպրոցների մեդալակիր շրջանավարտներին եւ «Կենգուրու 2009» միջազգային մաթեմատիկական մրցույթի հաղթողներին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ կրթությունը եւ ինտելեկտը թույլ են տալիս դառնալ լավ մարդ եւ երկրի արժանի քաղաքացի:
«Ձեր առավելությունն այն է, որ դուք տարբերվում եք ձեր լավագույն որակներով եւ կարող եք դիմակայել առաջիկա մարտահրավերներին», - ասել է ՀՀ նախագահը: Միաժամանակ, Սերժ Սարգսյանը կոչ է արել հիշել, որ ոչ միշտ է «նպատակը արդարացնում միջոցները»:
Երկի ղեկավարը հանրակրթական դպրոցների 31 շրջանավարտներին հանձնել է ոսկե մեդալներ, իսկ «Այբ» կրթական հիմնադրամի կազմակերպած «Կենգուրու 2009» միջազգային մաթեմատիկական մրցույթի 3 հաղթողներին` ուղեգրեր Ռումինիայի միջազգային ամառային ճամբար:
ՀՀ նախագահը հավաստագրեր է հանձնել նաեւ «Կենգուրու 2009» մրցույթի 11 մասնակիցների` իրենց մարզերում լավագույն արդյունքների համար:
Պատասխանելով դպրոցականների հարցերին` Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է, որ ՀՀ մարզերի հավասարաչափ զարգացումն երկրի ղեկավարության առջեւ դրված կարեւորագույն խնդիրներից մեկն է: Նա հիշեցրել է, որ ՀՀ կառավարությունը մշակել է մարզերի հավասարաչափ զարգացման ծրագիր, եւ նշել է, որ ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հետեւանքների հաղթահարումից հետո կառավարությունը առավելագույն ջանքեր կգործադրի դրա իրագործման համար:

13:31 | 02.07.09 | News | 3890
Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsian awarded toward medal-winning graduates of Armenian comprehensive schools and the winners of the international “Kangaroo-2009” math competition.
Mediamax reports Serzh Sargsian stressing that education and intellect allow becoming good people and deserving citizens of one’s country.
“Your privilege is that you stand out by your best qualities and you can withstand the upcoming challenges”, Armenian President stated. At that Serzh Sargsian urged to remember that not always does “the end justify the means”.
The President awarded gold medals to 31 graduates of comprehensive schools and vouchers to the international summer camp in Romania to three winners of the international “Kangaroo-2009” math competition, organized by “Ayb” Educational Foundation.
Armenian President also handed certificates over to 11 participants of “Kangaroo” competition for best results in their marzes.
Answering the questions of schoolchildren, Serzh Sargsian stated that the issue of even development of Armenia’s regions is one of the most important tasks, which the leadership of the country faces.
He reminded that the Armenian government has elaborated a program for even development of regions and noted that after overcoming the consequences of the financial-economic crisis, the Cabinet of Ministers will make maximum effort to realize it.