16:23 | 26.06.09 | Նորություններ | 5559
Նրա խոսքերով, այս տարի ընկերությունը չի ընդլայնի 3G ցանցի ծածկույթը` հաշվի առնելով սպառողների սահմանափակ թիվը, սակայն “մենք հուսով ենք, որ մինչեւ տարեվերջ նրանց քանակը զգալիորեն կավելանա”:
Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ “ԱրմենՏելը” ակտիվ աշխատանք է տանում Հայաստանում ինտերնետի մատակարարման ալիքների ընդլայնման ուղղությամբ: Նա նշել է, որ առաջիկա երկու ամիսների ընթացքում օգտագործվող ալիքների տարողունակությունը կավելանա  80 տոկոսով:
Մեկնաբանելով Orange Armenia բջջային երրորդ օպերատորի` այս տարվա աշնանը սպասվող մուտքը հայաստանյան շուկա` Իգոր Կլիմկոն նշել է, որ “ԱրմենՏելը” “համարժեք միջոցառումներ” կձեռնարկի մրցակցության ապահովման համար:

16:23 | 26.06.09 | Новости | 5525
Ереван /Медиамакс/. Существующая сегодня зона покрытия 3G-сети «АрменТел» удовлетворяет потребности пользователей.
Как сообщает агентство Медиaмакс, об этом сказал сегодня глава компании Игорь Климко.
По его словам, в текущем году компания воздержится от расширения зоны покрытия 3G- сети ввиду ограниченного числа пользователей, однако «мы рассчитываем, что к концу года их количество существенно увеличится».
Игорь Климко сказал, что «АрменТел» ведет активную работу по расширению каналов поставок интернета в Армению. Он отметил, что в течение ближайших двух месяцев емкость используемых каналов будет увеличена на 80 процентов.
Комментируя ожидаемый осенью этого года выход на рынок третьего сотового оператора Orange Armenia, Игорь Климко отметил, что «АрменТел» предпримет «адекватные меры» для обеспечения конкуренции.