19:14 | 15.04.09 | Նորություններ | 5170
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը` վկայակոչելով “ԱրմենՏելի” մամլո ծառայությունը, Իգոր Կլիմկոն կստանձնի իր պարտականությունները 2009 թ. ապրիլի 27-ից:
Մեկնաբանելով այս նշանակումը` “Վիմպելկոմի” ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման գծով գործադիր փոխտնօրեն Դմիտրի Պլեսկոնոսն ասաց. “Իգորի ղեկավարման օրոք Beeline-ը աճի բարձր տեմպ է ցուցադրել Տաջիկստանի շուկայում: Հայաստանում մեր գործառնությունների ծավալը զարգացման էլավելի լայն հնարավորություններ է ընձեռում, քանի որ ընկերության գործունեությունը ներառում է կապի ծառայությունների ողջ տեսականին, այդ թվում` ամրակցված հեռախոսակապ եւ լայնաշերտ Ինտերնետ-հասանելիություն: Վստահ եմ, որ Իգորը և “ԱրմենՏել”-ի թիմը մեծ ներդրում կունենան բոլոր ուղղություններով մեր դիրքերն ամրապնդելու գործում”:
“Ինձ միշտ հետաքրքրել է նոր հավակնոտ խնդիրների լուծումը”, - նշեց Իգոր Կլիմկոն: “Այսօր ես դրանց թվին եմ դասում առաջին հերթին “ԱրմենՏել”-ի զինանոցում ունեցած բոլոր կապի միջոցների միավորումը, ինչպես նաեւ նոր տեխնոլոգիաների հիման վրա նոր ծառայությունների մշակումը, շարժական բիզնեսում  մեր դիրքերի ամրապնդումը եւ մեր սերվիսի որակի հետագա բարելավումը` մնալով երկրի խոշորագույն ընկերությունը”:
Իգոր Կլիմկոն ծնվել է 1969 թ. հունիսի 7-ին Կալինինգրադի մարզի Բալտիյսկ քաղաքում: 1993 թ. ավարտել է Կալինինգրադի պետհամալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: 1996 թ. ավարտել է Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության առընթեր Ֆինանսական ակադեմիան` ստանալով տնտեսագետի որակավորում: 2002թ. նա ստացել է գործարար կառավարման մագիստրոսի կոչում Սանկտ-Պետերբուրգի միջազգային մենեջմենթի ինստիտուտում  (IMISP):

19:14 | 15.04.09 | Новости | 5177
Ереван /Медиамакс/. Новым генеральным директором компании «АрменТел» (бренд Beeline) назначен 40-летний Игорь Климко.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «АрменТел», к своим обязанностям Игорь Климко приступит с 27 апреля 2009 года.
1 апреля прошлого года Игорь Климко был назначен гендиректором ООО «Таком» (Таджикистан), а до этого он занимал пост директора Калининградского филиала ОАО «Вымпелком».
Комментируя назначение, исполнительный вице-президент «Вымпелком» по развитию бизнеса в странах СНГ Дмитрий Плесконос сказал:
«Под руководством Игоря Beeline показал высокие темпы роста на рынке Таджикистана. В Армении масштаб нашего бизнеса открывает еще более широкие возможности для развития, так как деятельность компании включает в себя полный спектр услуг связи, в том числе фиксированную телефонию и широкополосный доступ в Интернет. Уверен, что Игорь и команда «АрменТела» смогут сделать значительный вклад в укрепление наших позиций по всем направлениям».
«Мне всегда было интересно решать новые амбициозные задачи,  - отметил Игорь Климко. – На сегодняшний день к ним я, прежде всего, отношу объединение всех видов связи, входящих в арсенал «АрменТела», и создание востребованных услуг на базе новых технологий, усиление наших позиций в мобильном бизнесе и дальнейшее развитие качества нашего сервиса, оставаясь крупнейшей компанией страны».
Игорь Климко родился 7 июня 1969 года в городе Балтийске Калининградской области. В 1993 году окончил юридический факультет Калининградского госуниверситета, в 1996 году окончил экономический факультет Финансовой Академии при Правительстве России. В 2002 получил степень MBA.