14:32 | 01.04.09 | Նորություններ | 4938
Երեւան /Մեդիամաքս/. ArmRobotics 2009 առաջնությանը մասնակցելու գրանցումը շարունակվելու է մինչեւ ապրիլի 20-ը:
Հոկտեմբերի 3-5-ը Երեւանում տեղի կունենա ՀՀ IT ձեռնարկությունների միության կազմակերպած (UITE) ArmRobotics 2009 բաց առաջնությունը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնել են UITE-ում, ուսանողների համար նախատեսված մրցույթը կոչված է համախմբելու երիտասարդ գիտնականներին, ներգրավելու սփյուռքի գիտական նորուժը, նպաստելու կոլեկտիվ մտածողության զարգացմանը, ինչպես նաեւ խթանելու դեպի Հայաստան նոր տեխնոլոգիաների ներհոսքը:
ArmRobotics 2009-ի եզրափակիչ փուլը տեղի կունենա հոկտեմբերի 3-5-ը` տեղեկատվական, հեռահաղորդակցային եւ բարձր տեխնոլոգիաների Digitec ամենամյա միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակներում:

14:32 | 01.04.09 | News | 4606
Yerevan /Mediamax/. Registration to participate in ArmRobotics 2009 Championship will last till April 20.
Open ArmRobotics 2009 Championship, organized by the Union of IT Enterprises (UITE) of Armenia, will take place on October 3-5 in Yerevan.
As Mediamax was told in UITE, the competition, meant for students, is to unite young scientists, attract scientific potential of the Diaspora, contribute to development of collective thinking, as well as stimulate inflow of new technologies to Armenia.
Final round of ArmRobotics 2009 will take place on October 3-5 within the framework of the annual international Digitec exhibition of information, telecommunication and high technologies.