14:32 | 01.04.09 | Նորություններ | 4938
Երեւան /Մեդիամաքս/. ArmRobotics 2009 առաջնությանը մասնակցելու գրանցումը շարունակվելու է մինչեւ ապրիլի 20-ը:
Հոկտեմբերի 3-5-ը Երեւանում տեղի կունենա ՀՀ IT ձեռնարկությունների միության կազմակերպած (UITE) ArmRobotics 2009 բաց առաջնությունը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնել են UITE-ում, ուսանողների համար նախատեսված մրցույթը կոչված է համախմբելու երիտասարդ գիտնականներին, ներգրավելու սփյուռքի գիտական նորուժը, նպաստելու կոլեկտիվ մտածողության զարգացմանը, ինչպես նաեւ խթանելու դեպի Հայաստան նոր տեխնոլոգիաների ներհոսքը:
ArmRobotics 2009-ի եզրափակիչ փուլը տեղի կունենա հոկտեմբերի 3-5-ը` տեղեկատվական, հեռահաղորդակցային եւ բարձր տեխնոլոգիաների Digitec ամենամյա միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակներում:

14:32 | 01.04.09 | Новости | 3220
Открытый чемпионат ArmRobotics 2009, организованный Союзом IT-предприятий (UITE) Армении, пройдет в Ереване 3-5 октября.
Как сообщили Медиамакс в UITE, конкурс, предназначенный для студентов, призван объединить молодых ученых, привлечь научный потенциал диаспоры, способствовать развитию коллективного мышления, а также стимулировать приток новых технологий в Армению.
Финальный этап ArmRobotics 2009 пройдет 3-5 октября в рамках ежегодной международной выставки информационных, телекоммуникационных и высоких технологий Digitec.