17:15 | 12.03.09 | Նորություններ | 12997
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը եւ France Telecom-ի գլխավոր տնօրեն Դիդյե Լոմբարն այսօր Փարիզում հայտարարել են Հայաստանի հանրային հեռուստատեսության /Հ1/ հաղորդումները Orange-ի հեռուստատեսային ցանցում ներառելու մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տեղեկացրել են France Telecom-ի մամլո ծառայությունում, Հ1-ի ծրագրերն այսուհետ հասանելի են Orange-ի ADSL ցանց-ի 305-րդ ալիքով:
Ընկերության մամլո ծառայութունում հիշեցրել են, որ Հայաստանի եւ France Telecom-ի հարաբերությունների հիմքը դրվել է 1988 թվականին, երբ Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժից հետո ֆրանսիական օպերատորը Հայաստան էր ուղարկել շարժական արբանյակային ալեհավաք` արտաքին աշխարհի հետ կապ հաստատելու նպատակով: 2000 թվականից սկսած, France Telecom-ն աջակցում է Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամի ամենամյա ֆոնետոնի կազմակերպմանը:
Մամլո ծառայությունում նշել են, որ մինչեւ տարեվերջ Հայաստանում կսկսի գործել բջջային կապի Orange Armenia օպերատորը:

17:15 | 12.03.09 | Новости | 12975
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян и генеральный директор France Telecom Дидье Ломбар объявили сегодня в Париже о включении телепередач Общественного ТВ Армении (H1) в телевизионную сеть Orange.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе France Telecom, программы H1 отныне доступны по каналу 305 ADSL-сети Orange.
В пресс-службе компании напомнили, что начало отношениям Армении и France Telecom было положено еще в 1988 году, когда после разрушительного Спитакского землетрясения французский оператор направил в Армению мобильную спутниковую антенну для установления связи с внешним миром. Начиная с 2000 года France Telecom содействует организации ежегодного фонетона Армянского фонда Франции.
В пресс-службе отметили, что до конца текущего года в Армении начнет действовать оператор мобильной связи Orange Armenia.