15:49 | 25.06.26 | Նորություններ | 247
Viva-ն շարունակում է հաջողությամբ ընդլայնել ոչ միայն «RED» սակագնային պլանի ծածկույթի աշխարհագրությունը, այլեւ գործընկերների ցանկը:
Կոնվերգենտ լուծում ներկայացնող «RED»-ը հասել է Հայաստանի երրորդ խոշոր քաղաք՝ Վանաձոր: Սա լավ հնարավորություն է այն ընտանիքների համար, որոնք ցանկանում են դառնալ Viva-ի բաժանորդ եւ իրենց հայեցողությամբ ընտրել ֆիքսված կապի հասանելիություն առաջարկող մատակարարի: Հանրապետության հյուսիսում Viva-ի «RED»-գործընկեր է դարձել OVIO-ն: Համագործակցության մեկնարկն ազդարարվել է Վանաձորում:
Viva-OVIO համագործակցության շրջանակում ծառայությունների եւ տեխնոլոգիաների համակցման արդյունքում «RED»-ը Վանաձորում կապահովի հարմարավետ ու մատչելի «երեքը մեկում» լուծումներ ընտանիքների համար: Այն նախատեսված է հարմարավետությունն ու որակը գնահատող հաճախորդների համար:
«RED» սակագնային պլանի բաժանորդները, բացի ֆիքսված ինտերնետից (մինչեւ 300 Մբ/վ արագությամբ), բջջային կապից եւ հեռուստաալիքներից, ունեն նաեւ «Kinodaran»-ից, «Иви» օնլայն կինոթատրոնից, «Yandex+» ծառայությունից օգտվելու հնարավորություն: Viva-ն հետզհետե հզորացնում է կոնվերգենտ ծառայություններ տրամադրելու իր կարողությունները, ինչը վանաձորցիներին թույլ կտա օգտվել բարձր վարկանիշ ունեցող մինչեւ 196 թվային հեռուստաալիքների փաթեթից։ «RED»-ը շահավետ ընտրություն է ընտանիքի համար եւ գործում է «բոլոր ծառայությունները մեկ փաթեթում» սկզբունքով:
«Viva-ն ստեղծել է հարթակ, որը բաց է գործընկերության, նոր հնարավորությունների եւ առավել արժեքավոր ծառայությունների զարգացման համար։ «RED»-ը պարզապես սակագնային պլան չէ. այն համագործակցության բաց մոդել է, որը միավորում է տարբեր ոլորտների գործընկերների ներուժը՝ մեկ փաթեթում առաջարկելով ժամանակակից եւ հարմարավետ ծառայություններ։ Մենք շարունակաբար ներդրում ենք կատարում Հայաստանի թվային էկոհամակարգի զարգացման գործում։ Ընդամենը երկու տարվա ընթացքում «RED» սակագնային պլանը դարձել է շուկայում ամենապահանջված կոնվերգենտ լուծումներից մեկը։ Այսօր արդեն համագործակցում ենք հինգ «RED»-գործընկերոջ հետ եւ փաթեթի շրջանակում ծառայություններ ենք մատուցում հանրապետության գրեթե բոլոր մարզերում, ինչպես նաեւ մայրաքաղաքի մի շարք վարչական շրջաններում», - ասել է Viva-ի Մարքեթինգի եւ hաղորդակցության վարչության պետ Դավիթ Գեւորգյանը։
Մեր երկրում թվային էկոհամակարգի զարգացմանը նպաստող այս գործընկերային մոդելն արդյունավետ հարթակ է դարձել 2024 թվականի գարնանը: Ընդամենը երկու տարում Viva-ի «RED»-ն իրական այլընտրանք է դարձել շուկայում առկա կոնվերգենտ այլ ծառայություններին:
«OVIO-ի համար այս համագործակցությունը միայն նոր ծառայության մեկնարկ չէ։ Այն մեր երկարաժամկետ տեսլականի կարեւոր մասն է՝ Հայաստանի բնակիչներին հասանելի դարձնելու արագ, կայուն եւ ժամանակակից թվային ծառայություններ՝ անկախ բնակության վայրից։ Ուրախ ենք, որ Viva-ի հետ համագործակցության շնորհիվ Վանաձորի ընտանիքներն արդեն կարող են օգտվել մրցունակ կոնվերգենտ լուծումից, որը համատեղում է բարձրորակ ֆիքսված ինտերնետը, բջջային կապն ու թվային ժամանցը մեկ փաթեթում։ «RED» սակագնային պլանների բազմազանությունը բաժանորդներին հնարավորություն է տալիս ստանալ իրենց համար առավել արժեքավոր ծառայությունները՝ պահպանելով ծախսերի արդյունավետ կառավարումը։ Վստահ ենք, որ նման գործընկերությունները նպաստում են ոչ միայն հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացմանը, այլեւ Հայաստանի թվային վերափոխմանը եւ մարզերի տեխնոլոգիական ներուժի ամրապնդմանը», – ասել է OVIO-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Viva-ի Մարքեթինգի եւ hաղորդակցության վարչության պետ Դավիթ Գեւորգյանը Վանաձորում «RED»-ին բաժանորդագրված առաջին երեք բաժանորդներին պլանշետներ է նվիրել:
«RED» սակագնային պլանն ունի հիմնական եւ մարզային փաթեթներ: Հիմնական փաթեթները նախատեսված են բոլոր հաճախորդների, իսկ մարզայինները՝ բացառապես մարզերի բնակիչների համար: Մարզային փաթեթներն, ի դեպ, առաջարկում են բաժանորդագրության առավել մատչելի տարբերակներ:
Լինելով հաճախորդամետ եւ գնահատելով բաժանորդների կարիքները՝ Viva-ն շարունակաբար զարգացնում է ներկայացվող ծառայությունների հնարավորությունները: «RED» փաթեթներից օգտվողներին ընթացիկ տարվա հունիսի 2-ից միեւնույն ամսավճարով տրամադրվում է ավելի շատ խոսելաժամանակ, անսահմանափակ ինտերնետ եւ սիրված հավելվածներից առանց բաժանորդագրության վճարի օգտվելու հնարավորություն:
Viva-OVIO համագործակցության շրջանակում մարզերի բնակիչներին այժմ արդեն հասանելի է նաեւ նոր «RED 4900» սակագնային պլանը։ Այն ներառում է 20 ԳԲ ինտերնետ, 1000 րոպե խոսելաժամանակ, 300 SMS, ինչպես նաեւ տարբեր հավելվածներից օգտվելու հնարավորություն՝ առանց ներառված ինտերնետը սպառելու:
Viva-ն շահավետ լուծում կապահովի նաեւ «RED»-ից օգտվող բաժանորդների ընտանիքների համար: Յուրաքանչյուր ընտանիքում երեք անձ կարող է միանալ «RED Family»  կանխավճարային սակագնային պլանի տարբերակներից մեկին եւ օգտվել դրանում ներառված բջջային ծառայություններից, ինչպես նաեւ հատուկ պայմաններով առաջարկվող այլ ծառայություններից:
«RED» սակագնային պլանից օգտվելու համար «Viva»-ի կանխավճարային բաժանորդները կարող են ուղարկել իրենց նախընտրած տարբերակի USSD հրահանգը: Իսկ ՀՀ այլ օպերատորների կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդները «RED»-ին միանալու համար կարող են օգտվել համարի տեղափոխելիության ծառայությունից: Նախատեսված են նաեւ «RED» սակագնային պլանի ընթացիկ փաթեթից մեկ այլ փաթեթի անցում կատարելու հնարավորություն:

15:49 | 25.06.26 | News | 406
Viva continues to successfully expand not only the geographical reach of the “RED” tariff plan, but also its network of partners. The “RED” convergent solution has arrived in Vanadzor, Armenia’s third largest city.
This is a good opportunity for families who wish to become subscribers of Viva and choose their preferred provider of fixed-line services. OVIO has become Viva’s “RED”-partner in the northern part of the country. The start of the cooperation was officially announced in Vanadzor.
As a result of the integration of services and technologies within the framework of the Viva-OVIO partnership, “RED” will offer convenient and affordable “three-in-one” solutions for families in Vanadzor. It is designed for customers who value convenience and quality.
In addition to fixed Internet (up to 300 Mbps), mobile communication and TV channels, subscribers of the “RED” tariff plan also have the opportunity to use “Kinodaran”, the “Иви” online cinema and the “Yandex+” service. Viva is gradually expanding its capabilities to provide convergent services, which will enable residents of Vanadzor to use a package of up to highly rated 196 digital TV channels. “RED” is a cost-effective choice for families and operates on the principle of “all services in one package”.
“Viva has created a platform that is open to partnerships, new opportunities and the development of more valuable services. “RED” is not just a tariff plan. It is an open cooperation model that brings together the strengths of partners from different sectors, offering modern and convenient services in one package.
We are continuously investing in the development of Armenia’s digital ecosystem. In just two years, the “RED” tariff plan has become one of the most popular convergent solutions on the market. Today, we cooperate with five “RED”-partners and provide services within this package in almost all regions of the country, as well as in a number of administrative districts of the capital,” said David Gevorgyan, the Head of the Marketing and Communications Department of Viva.
This partnership model, which contributes to the development of Armenia’s digital ecosystem, became an effective platform in the spring of 2024. In just two years, Viva’s “RED” has become a strong alternative to other convergent services on the market.
“For OVIO, this partnership is not just the launch of a new service. It is an important part of our long-term vision to provide fast, stable and modern digital services to the residents of Armenia, regardless of where they live.
We are glad that thanks to the partnership with Viva, families in Vanadzor can now use a competitive convergent solution that combines high-quality fixed Internet, mobile communication and digital entertainment in one package.
The variety of “RED” tariff plans allows subscribers to receive the most valuable services for them, while maintaining effective cost management.
We are confident that such partnerships contribute not only to the development of the telecommunications sector, but also to the digital transformation of Armenia and the strengthening of the technological potential of the regions,” said Hayk Faramazyan, General Director of OVIO.
Head of Marketing and Communications Department of Viva David Gevorgyan presented tablets to the first three subscribers who joined “RED” in Vanadzor.
The “RED” tariff plan has main and regional packages. The main packages are available to all customers, while the regional ones are exclusively for residents of the regions. By the way, regional packages offer more affordable subscription options.
As a customer-focused company that continuously evaluates subscribers’ needs, Viva is constantly enhancing its services. Starting from June 2 of this year, users of “RED” packages have been receiving more airtime, unlimited Internet and the ability to use popular applications without a subscription fee, while paying the same monthly fee.
Within the framework of the Viva-OVIO cooperation, residents of the regions can now also subscribe to the new “RED 4900” tariff plan. It includes 20 GB of Internet, 1000 minutes of airtime, 300 SMS, as well as access to various applications, without without consuming the internet included in the package.
Viva will also introduce a profitable solution for families using “RED”. Up to three family member can join one of the “RED Family” prepaid tariff plan options and use the mobile services, along with other services offered on special terms.
To subscribe to the “RED” tariff plan, Viva’s prepaid subscribers can send the USSD command of their preferred option. Prepaid and postpaid subscribers of other operators in Armenia can use the number portability service to join “RED”. Customers can also have the option to switch from their current “RED” package to another package. More detailed information is available here.