12:26 | 26.04.24 | Նորություններ | 18112
Բերքաբեր, Սարիգյուղ, Այգեհովիտ եւ Վազաշեն սահմանամերձ համայնքներում վերջերս կառուցվել են արեւային կայաններով կահավորված կանգառներ, որոնք ունեն էլեկտրաէներգիայի հասանելիություն։ Ucom-ը լարային ինտերնետ է անցկացրել դեպի տաղավարներ եւ ապահովել Wi-Fi ծածկույթ, որից բնակիչները կկարողանան օգտվել տրանսպորտ սպասելիս։
«Մենք անցած տարի ֆիքսված կապ անցկացրինք Իջեւանում՝ որպես մարզերում ցանցի ընդլայնման ծրագրի մի մաս։ Ուղղակի որակյալ ծառայություններ մատուցելը բավարար չենք համարում, այլ ճիշտ ենք գտնում, որ պետք է հնարավորինս օգտակար լինենք այն համայնքներին, որտեղ աշխատում ենք։ Հուսով ենք՝ այս քայլով ավելի հարմարավետ կդարձնենք բնակիչների կյանքը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Մեր համայնքի չորս գյուղական բնակավայրում տեղադրվել են արեւային վահանակներով աշխատող «խելացի կանգառներ»: Անհրաժեշտություն էր առաջացել տվյալ կանգառներն ապահովելու անվճար ինտերնետ կապով: Այս կապակցությամբ դիմեցինք Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին: Դրական արձագանքը չուշացավ եւ այսօր մեր բնակիչներն օգտվում են ընկերության ինտերնետ ծառայությունից», - նշել է Իջեւան համայնքի ղեկավար Արթուր Ճաղարյանը։

12:26 | 26.04.24 | News | 16508
In the border communities of Berkaber, Sarigyugh, Aygehovit, and Vazashen, recently constructed bus stops have been equipped with solar panels and electricity. Ucom installed fixed Internet and provided open access to Wi-Fi that allows resident use Wi-Fi while waiting for a bus.
“Last year, we introduced fixed Internet in Ijevan as part of our regional network expansion. However, merely offering quality services isn't sufficient for us; we consider it crucial to be genuinely beneficial in the communities we serve. We trust that our initiative will enhance the comfort and convenience of residents," said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
“In our community, specifically in the rural settlements of Vazashen, Aygehovit, Sarigyugh, and Berkaber, 'smart stops' powered by solar panels were established, and there arose a need for support to provide these stops with free Internet. We reached out to Ucom’s General Director Ralph Yirikian, and his positive response was prompt, enabling our residents to access free Internet today,” said the head of the Ijevan community, Artur Chagharyan.
It should be noted that last year, Ucom expanded its fixed network to Ijevan, Goris, Gavar, and Sevan.