12:26 | 26.04.24 | Նորություններ | 18112
Բերքաբեր, Սարիգյուղ, Այգեհովիտ եւ Վազաշեն սահմանամերձ համայնքներում վերջերս կառուցվել են արեւային կայաններով կահավորված կանգառներ, որոնք ունեն էլեկտրաէներգիայի հասանելիություն։ Ucom-ը լարային ինտերնետ է անցկացրել դեպի տաղավարներ եւ ապահովել Wi-Fi ծածկույթ, որից բնակիչները կկարողանան օգտվել տրանսպորտ սպասելիս։
«Մենք անցած տարի ֆիքսված կապ անցկացրինք Իջեւանում՝ որպես մարզերում ցանցի ընդլայնման ծրագրի մի մաս։ Ուղղակի որակյալ ծառայություններ մատուցելը բավարար չենք համարում, այլ ճիշտ ենք գտնում, որ պետք է հնարավորինս օգտակար լինենք այն համայնքներին, որտեղ աշխատում ենք։ Հուսով ենք՝ այս քայլով ավելի հարմարավետ կդարձնենք բնակիչների կյանքը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Մեր համայնքի չորս գյուղական բնակավայրում տեղադրվել են արեւային վահանակներով աշխատող «խելացի կանգառներ»: Անհրաժեշտություն էր առաջացել տվյալ կանգառներն ապահովելու անվճար ինտերնետ կապով: Այս կապակցությամբ դիմեցինք Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին: Դրական արձագանքը չուշացավ եւ այսօր մեր բնակիչներն օգտվում են ընկերության ինտերնետ ծառայությունից», - նշել է Իջեւան համայնքի ղեկավար Արթուր Ճաղարյանը։

12:26 | 26.04.24 | Новости | 17815
В приграничных общинах Беркабер, Саригюх, Айгеовит и Вазашен не так давно были построены новые автобусные остановки, оснащенные солнечными панелями и электричеством, а компания Ucom провела к ним фиксированный интернет и обеспечила открытый доступ к Wi-Fi, которым жители смогут пользоваться, дожидаясь автобуса.
«В прошлом году мы провели фиксированный интернет в Иджеване в рамках расширения нашей фиксированной сети в марзах. Однако мы не считаем достаточным просто предоставление качественных услуг: для нас важно быть по-настоящему полезными в тех общинах, где мы работаем. Мы надеемся, что и эта наша акция сделает жизнь местных жителей комфортнее», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«В четырех сельских населенных пунктах нашей общины – Вазашене, Айгеовите, Саригюхе и Беркабере установлены «умные остановки», работающие на солнечных панелях, и была необходимость в поддержке, чтобы мы могли обеспечить эти остановки бесплатным интернетом. Мы обратились к гендиректору Ucom Ральфу Йирикяну, и положительный ответ не заставил себя ждать, а наши жители сегодня уже пользуются бесплатным интернетом», - сказал глава общины Иджеван Артур Чагарян.