11:02 | 03.08.23 | Նորություններ | 19706
«Յուքոմ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը դադարեցնում է կնիք դնելու գործընթացը ընկերության եւ իր կոնտրագենտների միջեւ կնքվող պայմանագրերի եւ դրանց մասը կազմող արձանագրությունների ու այլ փաստաթղթերի վրա։
Որոշումն ընդունվել է՝ հաշվի առնելով «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» ՀՀ օրենքում, ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում դեռեւս 2012 թվականին կատարված փոփոխությունները եւ «Յուքոմ» ՓԲԸ գործադիր մարմնի որոշումը։ Նշված օրենսդրական փոփոխությունների արդյունքում ուժը կորցրած է ճանաչվել ընկերությունների կողմից կլոր կնիք ունենալու պարտադիր պահանջը։
«Պաշտոնապես հայտարարում ենք կնիքի օգտագործման դադարեցման մասին եւ վստահեցնում մեր բոլոր գործընկերներին, որ սա որեւէ կերպ չի անդրադառնա Ucom-ի հետ իրենց գործակցության վրա», - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։

11:02 | 03.08.23 | Новости | 19701
ЗАО «ЮКОМ» прекращает процесс заверения печатью договоров, протоколов и иных документов, являющихся частью этих договоров, заключаемых между компанией и ее контрагентами.
Решение принято с учетом поправок, внесенных в Закон РА "Об акционерных обществах", Гражданский кодекс РА еще в 2012 году, а также принимая за основу решение исполнительного органа ЗАО "Юком". В результате указанных изменений в законодательстве обязательное требование к компаниям иметь круглую печать было признано утратившим силу.
«Mы официально объявляем о прекращении использования печати и заверяем всех наших партнеров, что это никак не отразится на их сотрудничестве с Ucom», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.