14:15 | 23.06.21 | Նորություններ | 14522
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շնորհիվ Լոռու մարզի Լեռնավան գյուղում ապրող Հակոբյանների ընտանիքը վագոն-տնակից տեղափոխվել է նորակառույց բնակարան:
Բազմանդամ ընտանիքի հայրը՝ Սամվելը, տարիներ առաջ փորձել է լուծում գտնել եւ շինարարություն է սկսել, սակայն գործը կիսատ է մնացել: Նախորդ գարնանն ընտանիքն ընդգրկվել է գործընկեր կառույցների բնակարանաշինության ծրագրում:
«Մանկության եւ պատանեկության տարիների դժվարությունները երբեմն խորը հետք են թողնում: Փորձե՛ք անցյալում թողնել այդ հիշողությունները: Ձեզ հաջողվել է պայքարել, ամրանալ եւ ամբողջությամբ փոխել ձեր կյանքի հետագա ընթացքը: Արդյունքը գոհացնող է. դուք հասել եք ձեր երազանքի իրականացմանը, մեզ էլ հաջողվել է ծրագիր իրականացնել դժվար ժամանակահատվածում: Այժմ կենտրոնացե՛ք այլ նպատակների իրականացման վրա»,- տեսազանգի ընթացքում ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Դոմիկում հայտնվեցինք երկրաշարժից հետո: Շատ դժվարությամբ եմ երեք երեխաներիս մեծացրել: Հիմա արդեն ամեն ինչ այլ է: Փոխվել են նաեւ մեր երազանքները. տղայիս ամուսնացնելու մասին եմ երազում», - ասել է տանտիրուհին՝ Լարիսա Չալիկյանը:
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» գործակցության արդյունքում, միայն 2020 թվականին, աջակցություն է ստացել Հայաստանի տարբեր մարզերում բնակվող 96 ընտանիք:

14:15 | 23.06.21 | Новости | 14200
Благодаря жилищной программе, реализуемой Вива-МТС совместно с Центром жилищного строительства Фуллера в Армении, семья Акопян, проживающая в селе Лернаван Лорийской области, переехала из домика на колесах в новую квартиру.
Отец многодетной семьи Самвел несколько лет назад попытался найти решение и начал строительство, но работы остались незавершенными. Весной прошлого года семья была задействована в жилищной программе партнерских организаций.
«Трудности детства и юности иногда оставляют глубокий след. Постарайтесь оставить эти воспоминания в прошлом. Вам удалось побороться, окрепнуть и полностью изменить дальнейший ход своей жизни. Результат удовлетворительный. Вы осуществили свою мечту, а нам удалось реализовать программу в этот непростой период. Теперь сосредоточьтесь на достижении других целей», - сказал во время видеозвонка генеральный директор Вива-МТС Ральф Йирикян.
«В домике на колесах мы оказались после землетрясения. Воспитывать троих детей было очень сложно. Теперь все иначе. Наши мечты также изменились. Теперь моя мечта - женить сына», - сказала хозяйка дома Лариса Чаликян.
В результате партнерства Вива-МТС и Центром жилищного строительства Фуллера в Армении только в 2020 году поддержку получили 96 семей, проживающих в разных регионах Армении.