14:15 | 23.06.21 | Նորություններ | 14522
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շնորհիվ Լոռու մարզի Լեռնավան գյուղում ապրող Հակոբյանների ընտանիքը վագոն-տնակից տեղափոխվել է նորակառույց բնակարան:
Բազմանդամ ընտանիքի հայրը՝ Սամվելը, տարիներ առաջ փորձել է լուծում գտնել եւ շինարարություն է սկսել, սակայն գործը կիսատ է մնացել: Նախորդ գարնանն ընտանիքն ընդգրկվել է գործընկեր կառույցների բնակարանաշինության ծրագրում:
«Մանկության եւ պատանեկության տարիների դժվարությունները երբեմն խորը հետք են թողնում: Փորձե՛ք անցյալում թողնել այդ հիշողությունները: Ձեզ հաջողվել է պայքարել, ամրանալ եւ ամբողջությամբ փոխել ձեր կյանքի հետագա ընթացքը: Արդյունքը գոհացնող է. դուք հասել եք ձեր երազանքի իրականացմանը, մեզ էլ հաջողվել է ծրագիր իրականացնել դժվար ժամանակահատվածում: Այժմ կենտրոնացե՛ք այլ նպատակների իրականացման վրա»,- տեսազանգի ընթացքում ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Դոմիկում հայտնվեցինք երկրաշարժից հետո: Շատ դժվարությամբ եմ երեք երեխաներիս մեծացրել: Հիմա արդեն ամեն ինչ այլ է: Փոխվել են նաեւ մեր երազանքները. տղայիս ամուսնացնելու մասին եմ երազում», - ասել է տանտիրուհին՝ Լարիսա Չալիկյանը:
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» գործակցության արդյունքում, միայն 2020 թվականին, աջակցություն է ստացել Հայաստանի տարբեր մարզերում բնակվող 96 ընտանիք:

14:15 | 23.06.21 | News | 14451
In the framework of the housing program implement by Viva-MTS and the Fuller Center for Housing Armenia, the Hakobyan family living in Lernavan village, Lori marz has moved from the metal container they used for accommodation to an apartment in a newly-constructed building.
Years ago, the father of the extended family, Samvel, tried to find a solution and started construction, but it was left unfinished. Last spring, the family was included in the housing project implemented by the partner organizations.
“Hardships of childhood and youth sometimes leave deep scars. Try to leave those memories behind. You have been able to fight, get stronger, and fully change the course of your life. The result is satisfactory: you have achieved your dream, and we have managed to implement a program in this hard time. Now focus on fulfilling other aims,” Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian said during the video call.
“We have lived in a metal container since the earthquake. I have raised my children through many hardships. Now everything has changed. Our dreams have changed, too. Now I dream that my son gets married,” said the mother of the family, Larisa Chalikyan.
The partnership between Viva-MTS and Fuller Center for Housing Armenia has assisted 96 families living in different regions of Armenia in 2020 alone.