15:00 | 21.06.21 | Նորություններ | 7521
Facebook-ը հայտնել է, որ փորձարկում է արհեստական բանականության (ԱԲ) մոդելը  բացասական մեկնաբանությունները բացահայտելու համար, այդ թվում՝ փակ խմբերում:.
Facebook-ը կներկայացնի մի քանի նոր ծրագրային գործիքներ, որոնք կօգնեն ավելի քան 70 միլիոն մարդկանց, ովքեր ղեկավարում ու մոդերացնում են խմբերը այս հարթակում:
Facebook-ը, որն ունի 2,85 միլիարդ օգտատեր, նախորդ տարվա վերջին հայտնել էր, որ ամսական կտրվածքով ցանցի խմբերում ակտիվ է ավելի քան 1,8 միլիարդ մարդ, կան տասնյակ միլիոնավոր ակտիվ խմբեր:
Արհեստական բանականությունը կորոշի, թե երբ է պետք ուղարկել «նախազգուշացումներ կոնֆլիկտի մասին» նրանց, ովքեր ղեկավարում են խմբերը:
Նախազգուշացումները կուղարկվեն ադմինիստրատորներին այն դեպքում, եթե ԱԲ-ն որոշի, որ իրենց խմբի խոսակցությունը «հակասական է կամ անառողջ», հայտնել է ընկերությունը:

15:00 | 21.06.21 | Новости | 6883
Facebook сообщила, что тестирует модель на основе искусственного интеллекта (ИИ) для выявления негативных комментариев, в том числе - в закрытых группах.
Facebook представит несколько новых программных инструментов для помощи более чем 70 млн человек, которые ведут и модерируют группы на этой платформе.
Facebook, которым пользуются 2,85 млрд пользователей в месяц, заявил в конце прошлого года, что более 1,8 млрд человек ежемесячно активны в группах, а всего на платформе есть десятки миллионов активных групп.
Искусственный интеллект будет решать, когда рассылать «предупреждения о конфликтах» тем, кто ведет группы. Предупреждения будут отправляться администраторам, если ИИ определит, что разговор в их группе является «спорным или нездоровым», заявили в компании.
Представитель Facebook отметил, что ИИ компании будет использовать несколько сигналов, чтобы определить, когда отправлять предупреждение о конфликте, включая время ответа на комментарий и объем комментариев к посту.