11:13 | 09.06.21 | Նորություններ | 4607
Viber-ն այս տարի Ռուսաստանում կգործարկի չատ-բոթերում վճարումների գոռծառույթը: Այդ մասին ՏԱՍՍ- ին տված հարցազրույցում հայտնել է Viber-ի ղեկավար Ջամել Ագաուան:
Նրա խոսքով ՝ այդ գործառույթն արդեն հասանելի է Ուկրաինայում, «իսկ 2021 թվականին այն կներդնենք այլ երկրներում, այդ թվում ՝ Ռուսաստանում»:
«Մեր հիմնական գործառույթը «բացում ենք» այլ բաներով, քանի որ
սուպերհավելվածները պետք է բավարարեն օգտատիրոջ տարբեր կարիքները: Այստեղ գործում է «երեք քլիքի կանոնը». բացելով հավելվածը ՝ մարդը պետք է դրա օգնությամբ հեշտությամբ ստանա իր ուզածը: Ինչի՞ համար ներբեռնել տասնյակ տարբեր ծրագրեր, եթե դրանք բոլորը հնարավոր է միավորել մեկ մեսենջերում: Կարծում եմ, դա  է ապագան, մասնավորապես, Viber-ի ապագան», - հավելել է նա:

11:13 | 09.06.21 | Новости | 3761
Viber запустит в 2021 году в России функцию платежей в чат-ботах. Об этом в интервью ТАСС сообщил глава Viber Джамел Агауа.
По его словам, эта функция уже доступна на Украине, «а в 2021 году появится в других странах, в том числе и в России».
«Мы «разбавляем» наш основной функционал чем-то «для души», для работы и так далее, потому что суперприложения должны удовлетворять совершенно разным запросам пользователей. Здесь действует «правило трех кликов» - открыв приложение, человек с его помощью должен легко получить желаемое. Зачем скачивать десятки разных программ, если все они будут объединены в рамках одного мессенджера? Я думаю, за этим будущее, и будущее Viber, в частности», - добавил он.