16:40 | 15.10.19 | Նորություններ | 12569
Հոկտեմբերի 14-ին Կաննում բացվել է MIPCOM միջազգային ցուցահանդեսը, որտեղ հայկական «Հիբրիդ Սոլյուշնս» ընկերությունը ներկայացնում է իր նոր՝ TV Rights Online նախագիծը:
Նախագծի ստեղծման գաղափարը առաջացել է 2017թ.: Հարթակը զգալիորեն կարագացնի եւ կհեշտացնի հյուրանոցներում եւ այլ բազմակի զբաղվածության վայրերում հեռուստաալիքների իրավունքների տարածման գործընթացը:
Ընկերության հիմնադիր՝ Արա Յաղջյանի խոսքով, հարթակն ունի շատ առավելություններ, ինչպես իրավատերերի, այնպես էլ շահառուների համար, որի արդյունքում շահում են երկու կողմերը:
Հարկավոր է գրանցվել՝ լրացնելով գրանցման ձեւը: Իրավատերերի համար գրանցումը բացարձակապես անվճար է, իսկ շահառուները կկարողանան փորձարկել 7-օրյա անվճար փորձնական տարբերակը եւ որոշել, թե որ բաժանորդագրությունն է առավելագույնս համապատասխանում նրանց կարիքներին:
Հարթակը առաջարկում է երեք տեսակի բաժանորդագրություն՝
• մեկ տարվա համար
• երեք տարվա համար
• հինգ տարվա համար
Բաժանորդագրումը գնելուց հետո հյուրանոցները եւ գրանցված այլ բազմակի զբաղվածության վայրերը կկարողանան ընտրել ցանկացած հեռուստաալիք մեծ ցուցակից եւ ձեռք բերել իրավունքներ ընդամենը մի քանի հպումով:
Ընկերության գլխավոր տնօրեն Արթուր Ամիրխանյանի խոսքով, մասնագետների թիմը մեծ աշխատանք է կատարել միջազգային ամրագրման հարթակների եւ առանձին ագրեգատորների վերաբերյալ տեղեկություն հավաքագրելու եւ ուսումնասիրելու ուղղությամբ:
Առաջին փուլում TV Rights Online-ը պլանավորում է համագործակցել Վրաստանի, ԱՊՀ երկրների, ինչպես նաեւ ԱՄԷ-ի հետ:
MIPCOM ցուցահանդեսը աշխարհի ամենամեծ իրադարձությունն է ժամանցային քոնթենթի ոլորտում: Այն եթերային, կաբելային, թվային եւ արբանյակային հեռուստատեսության եւ ռադիոհեռարձակման համար կինոնկարներ եւ ծրագրեր արտադրողների միջազգային ֆորում է: Ամեն տարի ավելի քան երկու հազար կազմակերպություն մասնակցում է ցուցահանդեսին:
Ամենամյա ցուցահանդեսի մասնակիցների թվում են «HBO», «Netflix», «Sony», «BBC Studios», «Discovery», «Walt Disney», «ALJAZEERA», «Amazon» եւ շատ այլ հայտնի ընկերությունների:
2011թ. հիմնադրված «Հիբրիդ Սոլյուշնս» ընկերությունը Հայաստանի IP-ի եւ բջջային հեռուստատեսության ոլորտի խոշորագույն ընկերություններից է: Այն օգտագործում է նորագույն մշակումներ եւ նորարարական տեխնոլոգիաներ՝ համագործակցելով հեռահաղորդակցման խոշոր օպերատորների հետ, ինչպիսին է «Ռոստելեկոմ Արմենիա» ընկերությունը եւ առաջարկում է բազմազան հեռուստաալիքների ցանկ:
«Հիբրիդ Սոլյուշնս» ընկերությունը հեռուստաալիքների հեռարձակման իրավունք է տրամադրում երկրի շատ հայտնի հյուրանոցների, ինչպիսիք են «Tsakhkadzor Mariott», «Golden Palace» «Radisson Blue», ինչպես նաեւ երկար տարիներ համագործակցում է այնպիսի հայտնի կորպորացիաների հետ, ինչպիսիք են «BBC», «CNN», «CNBC», «Discovery», «AL Jazeera», «Russia Today» եւ այլն:

16:40 | 15.10.19 | News | 12231
The idea of creating TV Rights Online first came up in 2017. The platform will significantly facilitate the distribution process of TV channels in hotels and other places of multiple occupation.
According to the company founder Ara Yaghjyan, the platform has numerous advantages for both rightholders and beneficiaries.
Registration is required. It is free for rightholders, while beneficiaries can try 7-day free trial after registration and test all the features of the platform before subscribing.
The platform offers three types of subscription:
• 1 year
• 3 years
• 5 years
Once beneficiaries have purchased one of the subscriptions, they’ll get access to the extensive list of the TV Channels and purchase the rights in just few clicks.
According to General Director of Hybrid Solutions Arthur Amirkhanyan, a large team of professionals specializing in big data analytics in the hotel sector collected information from international booking platforms and hotel aggregators.
First, TV Rights Online will start cooperatiing with Georgia, CIS countries and UAE.
MIPCOM is the largest TV market in the world. It is a forum for producers of films and programs broadcasted on TV and radio, and each year it gathers over 2000 companies in Cannes.
The annual exhibition features HBO, Netflix, Sony, BBC Studios, Discovery, Walt Disney, ALJAZEERA and Amazon among others.
Founded in 2011, it is one of the largest companies in IP and mobile television in Armenia. The company uses innovative technologies in cooperation with major telecommunication operators, such as Rostelecom Armenia, and offers an extensive list of various TV Channels.
“Hybrid Solutions” provides the license for broadcasting TV Channels to many well-known hotels in the country, such as Tsakhkadzor Mariott, Golden Palace and Radisson Blue, and has been in a long-term cooperation with such famous corporations as BBC, CNN, CNBC and Discovery.