16:40 | 15.10.19 | Նորություններ | 12569
Հոկտեմբերի 14-ին Կաննում բացվել է MIPCOM միջազգային ցուցահանդեսը, որտեղ հայկական «Հիբրիդ Սոլյուշնս» ընկերությունը ներկայացնում է իր նոր՝ TV Rights Online նախագիծը:
Նախագծի ստեղծման գաղափարը առաջացել է 2017թ.: Հարթակը զգալիորեն կարագացնի եւ կհեշտացնի հյուրանոցներում եւ այլ բազմակի զբաղվածության վայրերում հեռուստաալիքների իրավունքների տարածման գործընթացը:
Ընկերության հիմնադիր՝ Արա Յաղջյանի խոսքով, հարթակն ունի շատ առավելություններ, ինչպես իրավատերերի, այնպես էլ շահառուների համար, որի արդյունքում շահում են երկու կողմերը:
Հարկավոր է գրանցվել՝ լրացնելով գրանցման ձեւը: Իրավատերերի համար գրանցումը բացարձակապես անվճար է, իսկ շահառուները կկարողանան փորձարկել 7-օրյա անվճար փորձնական տարբերակը եւ որոշել, թե որ բաժանորդագրությունն է առավելագույնս համապատասխանում նրանց կարիքներին:
Հարթակը առաջարկում է երեք տեսակի բաժանորդագրություն՝
• մեկ տարվա համար
• երեք տարվա համար
• հինգ տարվա համար
Բաժանորդագրումը գնելուց հետո հյուրանոցները եւ գրանցված այլ բազմակի զբաղվածության վայրերը կկարողանան ընտրել ցանկացած հեռուստաալիք մեծ ցուցակից եւ ձեռք բերել իրավունքներ ընդամենը մի քանի հպումով:
Ընկերության գլխավոր տնօրեն Արթուր Ամիրխանյանի խոսքով, մասնագետների թիմը մեծ աշխատանք է կատարել միջազգային ամրագրման հարթակների եւ առանձին ագրեգատորների վերաբերյալ տեղեկություն հավաքագրելու եւ ուսումնասիրելու ուղղությամբ:
Առաջին փուլում TV Rights Online-ը պլանավորում է համագործակցել Վրաստանի, ԱՊՀ երկրների, ինչպես նաեւ ԱՄԷ-ի հետ:
MIPCOM ցուցահանդեսը աշխարհի ամենամեծ իրադարձությունն է ժամանցային քոնթենթի ոլորտում: Այն եթերային, կաբելային, թվային եւ արբանյակային հեռուստատեսության եւ ռադիոհեռարձակման համար կինոնկարներ եւ ծրագրեր արտադրողների միջազգային ֆորում է: Ամեն տարի ավելի քան երկու հազար կազմակերպություն մասնակցում է ցուցահանդեսին:
Ամենամյա ցուցահանդեսի մասնակիցների թվում են «HBO», «Netflix», «Sony», «BBC Studios», «Discovery», «Walt Disney», «ALJAZEERA», «Amazon» եւ շատ այլ հայտնի ընկերությունների:
2011թ. հիմնադրված «Հիբրիդ Սոլյուշնս» ընկերությունը Հայաստանի IP-ի եւ բջջային հեռուստատեսության ոլորտի խոշորագույն ընկերություններից է: Այն օգտագործում է նորագույն մշակումներ եւ նորարարական տեխնոլոգիաներ՝ համագործակցելով հեռահաղորդակցման խոշոր օպերատորների հետ, ինչպիսին է «Ռոստելեկոմ Արմենիա» ընկերությունը եւ առաջարկում է բազմազան հեռուստաալիքների ցանկ:
«Հիբրիդ Սոլյուշնս» ընկերությունը հեռուստաալիքների հեռարձակման իրավունք է տրամադրում երկրի շատ հայտնի հյուրանոցների, ինչպիսիք են «Tsakhkadzor Mariott», «Golden Palace» «Radisson Blue», ինչպես նաեւ երկար տարիներ համագործակցում է այնպիսի հայտնի կորպորացիաների հետ, ինչպիսիք են «BBC», «CNN», «CNBC», «Discovery», «AL Jazeera», «Russia Today» եւ այլն:

16:40 | 15.10.19 | Новости | 11885
14 октября в Каннах открылась международная выставка MIPCOM, где армянская компания Hybrid Solutions презентовала свой новый проект TV Rights Online.
Идея о создании TV Rights Online появилась в 2017 году. Платформа значительно ускорит и облегчит процесс распространения прав на телеканалы в отелях и других местах многократного размещения.
По словам основателя компании Ара Ягджяна, платформа имеет множество преимуществ, как для правообладателей, так и для бенефициаров – в результате выигрывают обе стороны.
Нужно зарегистрироваться, заполнив регистрационную форму. Для правообладателей регистрация абсолютно бесплатна, а бенефициары смогут протестировать 7-дневную бесплатную, пробную версию и решить, какая подписка лучше всего соответствует их потребностям.
Платформа предлагает три типа подписки:
- на один год
- на три года
- на пять лет.
После покупки подписки отели и другие зарегистрированные места многократного размещения смогут выбрать любой телеканал из большого списка и приобрести права всего за несколько кликов.
Как отметил генеральный директор компании Артур Амирханян, команда специалистов провела огромную работу над сбором и изучением информации из международных платформ бронирования и отельных агрегаторов.
На первом этапе TV Rights Online планирует сотрудничать с Грузией, со странами СНГ, а также с ОАЭ.
Выставка MIPCOM является крупнейшим в мире событием в сфере развлекательного контента. Это международный форум производителей фильмов и программ для эфирного, кабельного, цифрового и спутникового телевидения и радиовещания. Каждый год в выставке участвуют более двух тысяч организаций.
Среди участников ежегодной выставки Вы можете встретить HBO, Netflix, Sony, BBC Studios, Discovery, Walt Disney, ALJAZEERA, Amazon и множество других известных компаний.
Hybrid Solutions была основана в 2011 году и является одной из крупнейших компаний в сфере IP и мобильного телевидения в Армении, компания использует новейшие разработки и инновационные технологии в сотрудничестве с крупнейшими операторами связи, такими как «Ростелеком Армения» и предлагает список разнообразных телеканалов.
Hybrid Solutions предоставляет права на вещание телеканалов многим известным отелям страны, таким как Tsakhkadzor Mariott, Golden Palace, Radisson Blue, а также уже долгие годы сотрудничает с такими знаменитыми корпорациями как BBC, CNN, CNBC, Discovery, AL Jazeera, Russia Today и так далее.