12:34 | 03.07.18 | Նորություններ | 15780
Հունիսի 30-ին «Ռոստելեկոմ»-ի թիմը մասնակցել է «Այբ» դպրոցի կազմակերպած «Սովորում ենք աշխատելով» (Ayb Internship Fair) միջոցառմանը:
Միջոցառման մեկնարկին մասնակից ընկերությունների մասնագետները քննարկում-դասընթացներ են անցկացրել երեխաներին հետաքրքրող թեմաների շուրջ։
«Ռոստելեկոմ»-ի ՏՏ անվտանգության մասնագետի հետ երեխաները ծանոթացել են հասարակական վայրերում ինտերնետից օգտվելիս առկա հնարավորություններին ու վտանգներին։
Միջոցառման մասնակից կառույցների թվում էին տարբեր ոլորտներ ներկայացնող ընկերություններ՝ «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ (Ռոստելեկոմ Հայաստան), Կոնվերս Բանկը, Habitat Armenia-ն, Ալերգոլոգիայի եւ իմունոլոգիայի կենտրոնը, Menu.am-ը, ՀՀ ԳԱԱ Մոլեկուլային կենսաբանության ինստիտուտը, «Զանգակ» հրատարակչությունը, այլ ընկերություններ։
«Ռոստելեկոմ»-ի հայաստանյան գրասենյակում պրակտիկա կանցնեն ընտրական փուլն անցած երեխաները, որոնք կծանոթանան ընկերության տարբեր ստորաբաժանումների աշխատանքներին ու գործառույթներին։

12:34 | 03.07.18 | Новости | 15840
30 июня команда «Ростелеком» приняла участие в организованном школой «Айб» мероприятии «Учимся работая» (Ayb Internship Fair).
В начале мероприятия специалисты участвующих компаний провели обсуждения-занятия вокруг интересующих детей тем.
Вместе с IT-специалистом «Ростелеком» ученики ознакомились с возможностями и опасностями пользования интернетом в общественных местах.
Среди участников мероприятия были компании, представляющие разные сферы: «ДЖИЭНСИ-АЛЬФА» ЗАО (Ростелеком-Армения), Конверс Банк, Habitat Armenia, Центр аллергологии и иммунологии, Menu.am, Институт молекулярной биологии НАН Армении, издательство «Зангак» и другие компании.
В армянском офисе «Ростелеком» практику будут проходить преодолевшие отборочных этап ученики, которые ознакомятся с работой и функциями различных подразделений компании.