12:34 | 03.07.18 | Նորություններ | 15780
Հունիսի 30-ին «Ռոստելեկոմ»-ի թիմը մասնակցել է «Այբ» դպրոցի կազմակերպած «Սովորում ենք աշխատելով» (Ayb Internship Fair) միջոցառմանը:
Միջոցառման մեկնարկին մասնակից ընկերությունների մասնագետները քննարկում-դասընթացներ են անցկացրել երեխաներին հետաքրքրող թեմաների շուրջ։
«Ռոստելեկոմ»-ի ՏՏ անվտանգության մասնագետի հետ երեխաները ծանոթացել են հասարակական վայրերում ինտերնետից օգտվելիս առկա հնարավորություններին ու վտանգներին։
Միջոցառման մասնակից կառույցների թվում էին տարբեր ոլորտներ ներկայացնող ընկերություններ՝ «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ (Ռոստելեկոմ Հայաստան), Կոնվերս Բանկը, Habitat Armenia-ն, Ալերգոլոգիայի եւ իմունոլոգիայի կենտրոնը, Menu.am-ը, ՀՀ ԳԱԱ Մոլեկուլային կենսաբանության ինստիտուտը, «Զանգակ» հրատարակչությունը, այլ ընկերություններ։
«Ռոստելեկոմ»-ի հայաստանյան գրասենյակում պրակտիկա կանցնեն ընտրական փուլն անցած երեխաները, որոնք կծանոթանան ընկերության տարբեր ստորաբաժանումների աշխատանքներին ու գործառույթներին։

12:34 | 03.07.18 | News | 16111
At the beginning of the event the specialists from participating companies held discussion-trainings with children on the topics that interest them.
Chief Information Security Officer of Rostelecom introduced the children to available opportunities and dangers of using internet at public places.
The participating structures include companies from different sectors: GNC-ALFA (Rostelecom Armenia), Converse Bank, Habitat Armenia, Allergology and Immunology Center, Menu.am, Institute of Molecular Biology (IMB) of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia, Zangak Publishing House etc.
The children who succeeded in the selection stage will qualify for the internship at Rostelecom Armenia. The children will get acquainted with functions, as well as staffers from various departments.