17:23 | 20.03.18 | Նորություններ | 24931
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այցելել է «Թամարաքս» լեզվի ուսուցման կենտրոն ու բաց դաս անցկացրել:
Ռալֆ Յիրիկյանը լսարանին ներկայացրել է իր կյանքի անցած ճանապարհն ու խոսել հեռահաղորդակցության ոլորտում կատարած առաջին քայլերի ու հանդիպած դժվարությունների մասին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը նաեւ անդրադարձել է ընկերության հաջողության պատմությանը:
«Նպատակները պետք է լինեն հստակ, իսկ ակնկալած արդյունքները՝ չափելի: Այդուհանդերձ պետք է պատրաստ լինել նաեւ նրան, որ ներդրված ջանքերը գուցե եւ ամենասկզբում հաջողությամբ չպսակվեն: Սակայն պետք է գիտակցել, որ ձեռք բերված հմտություններն ու փորձառությունը մեծ հարստություն են՝ դրանց ճիշտ կիրառման եւ անձնական աշխատանքի դեպքում: Ցանկացած իրավիճակում պետք է վստահ լինել սեփական ուժերի վրա եւ չհանձնվել անգամ ակնկալած արդյունքը չստանալու դեպքում»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Եթե օրերից մի օր որոշեք լքել Հայաստանը՝ ուսում ստանալու կամ աշխատելու նպատակով, անպայման վերադարձեք՝ ձեր գիտելիքներն ու փորձը ուղղելով մեր երկրի տնտեսության զարգացմանը: Մենք պարտական ենք մեր նախնիներին ու հերոսներին՝ հայրենիք ունենալու համար: Մենք պետք է ապրենք մեր հողում, շենացնենք այն ու սերունդներ դաստիարակենք այստեղ»,- հավելել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը:
«Թամարաքս»-ը հիմնադրվել է ամերիկահայ Թամար-Արաքս Բարդակջյանի կողմից: Կենտրոնն առաջարկում է լեզուների ծրագրեր, ուսուցում եւ լեզվի իմացության գնահատում՝ մեծահասակների եւ փոքրերի համար: Կենտրոնում գործում են նաեւ երաժշտական դասընթացներ` ջութակի, դաշնամուրի եւ սոլֆեջիոյի:

17:23 | 20.03.18 | Новости | 24969
Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян посетил центр изучения языков «Тамаракс» и провел открытый урок.
Ральф Йирикян рассказал аудитории о своем жизненном пути, о первых шагах и трудностях в сфере телекоммуникаций.
Генеральный директор ВиваСелл-МТС рассказал также историю успеха компании:
«Цели должны быть четкими, а ожидаемые результаты – измеримыми. Тем не менее, нужно быть готовым к тому, что в самом начале вложенные усилия могут не увенчаться успехом. Однако нужно осознавать, что приобретенные навыки и опыт весьма ценны, если направить их в правильное русло и кропотливо трудиться. В любой ситуации нужно верить в свои силы и не сдаваться, даже если ожидания не оправдаются»,- отметил Ральф Йирикян.
«Если однажды вы решите покинуть Армению, чтобы получить образование или работу, обязательно возвращайтесь, чтобы направить свои знания и опыт на развитие экономики нашей страны. Своей родиной мы обязаны нашим предкам и героям. Мы должны жить на своей земле, благоустроить ее и воспитывать здесь поколения»,- добавил генеральный директор ВиваСелл-МТС.