11:04 | 22.12.17 | Նորություններ | 36819
Մասնավորապես, հավելվածի թարմացման արդյունքում օգտատերերն առաջին հերթին կնկատեն հավելվածի նոր տեսքը՝ վերափոխված պատկերակներն ու էջերը:
Նորացման արդյունքում ստեղծվել է օգտատիրոջ գրանցման, նույնականացման եւ գաղտնաբառի վերականգնման հնարավորությունները: Բարելավվել է նվագարկիչը եւ՛ ուղղահայաց, եւ՛ հորիզոնական ռեժիմների համար, ինչպես նաեւ հնարավոր է դարձել այն  փոքրացնել ու մեծացնել: Փոփոխությունների արդյունքում հավելվածը թույլ է տալիս նախադիտել վիդեոհոսքը փոքրացված ռեժիմում: Վերափոխվել ու բարելավվել է ձախ մենյուն, ինչպես նաեւ նույնականացման գործընթացը Universal եւ U!TV- ի բաժանորդների համար: Շտկվել է հաղորդումների ցանկի ներկայացման ձեւն ու ուղղվել են մի շարք փոքր սխալներ:
«Մի քանի օր առաջ հայտնեցինք «Ucom» եւ «U!Pay» հավելվածների թարմացման մասին։ Ուրախ ենք, որ «MediaRoom»-ի օգտատերերը նույնպես կօգտվեն նոր հնարավորություններով  ու բարելավված հավելվածից։ Որպես բաժանորդամետ ընկերություն Ucom-ը վստահեցնում է, որ այս գործընթացն, անշուշտ, շարունակական է», - նշեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

11:04 | 22.12.17 | Новости | 36827
В частности, в результате обновления приложения пользователи в первую очередь заметят новый вид приложения: измененные иконки и страницы.
В результате обновления были созданы возможности регистрации, авторизации и восстановления пароля пользователя. Был улучшен проигрыватель как для вертикального, так и для горизонтального режимов, а также стало возможным его уменьшать и увеличивать. Изменения позволяют также просматривать видеопоток в минимизированном режиме проигрывателя. Было оптимизировано и улучшено левое меню, а также процесс авторизации для абонентов Universal и U!TV. Исправлена форма представления списка программы передач, и сделаны другие мелкие исправления.
«Несколько дней назад мы объявили об обновлении приложений “Ucom” и “U!Pay”. А сейчас мы рады, что пользователи “MediaRoom”  также воспользуются улучшенным приложением с новыми возможностями. Как компания, которая во главу своей деятельности всегда ставит абонентов, Ucom уверяет, что этот процесс, безусловно, продолжителен», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.