16:03 | 24.02.17 | Նորություններ | 13253
Microsoft ընկերության մշակած դասարանում համակարգչային սարքերի կառավարման Intune for Education ամպային նոր հավելվածը շուտով հասանելի կլինի հայաստանյան դպրոցներում:
«Մեր ընկերության կողմից առաջարկվող կրթական ծրագրային ապահովումը հնարավորություն է ընձեռում աշակերտներին զարգացնել իրենց ստեղծագործական կարողությունները եւ ձեռք բերել  վերլուծական հմտություններ, գիտելիքներ եւ փորձ, որոնք օգտակար կլինեն մեր երեխաների հետագա մասնագիտական գործունեության համար։ Intune for Education հավելվածը թույլ կտա դպրոցների IT ադմինիստրատորներին հեշտությամբ կառավարել ցանցում առկա սարքերը, թարմացնել դրանց վրա տեղադրված ծրագրերը եւ նոր հավելվածներ տեղադրել՝ յուրաքանչյուր սարքի վրա փոփոխությունների կատարելու փոխարեն։ Կարծում եմ, ծրագիրը զգալիորեն կհեշտացնի  IT ադմինիստրատորների աշխատանքն այս առումով»,- նշել է «Մայքրոսոֆթ»-ի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Լիանա Կորկոտյանը:
Գործիքը կարող է հեշտությամբ ինտեգրվել Microsoft-ի ամպային այլ ծառայություններին։ Օրինակ, ինտեգրվելով School Data Sync ծառայությանը՝ Intune for Education-ը ավտոմատ կերպով ստեղծում է խմբեր՝ հիմնվելով դպրոցական գրանցամատյաններում գրանցված աշակերտների տվյալների վրա։ Դպրոցի IT ադմինիստրատորները կարող են առանց լրացուցիչ ջանքերի հավելվածներ տեղադրել եւ կարգավորումներ կատարել Intune for Education-ի ցանցում առկա սարքավորումների վրա՝ դրանք ակտիվացնելով բոլոր կամ որոշ աշակերտների, ուսուցիչների, դասարանների կամ բաժինների համար։
Գրանցամատյանում կատարված ցանկացած փոփոխություն ավտոմատ կերպով արտացոլվում է Intune for Education-ի խմբերում: Օրինակ, եթե դպրոցական գրանցամատյանում աշակերտի դասացանկին ավելացնեն որոշակի առարկա, ապա տվյալ աշակերտն ավտոմատ կերպով կավելացվի Intune for Education-ի այդ առարկային նվիրված համապատասխան խմբում եւ կստանա խմբի մյուս անդամներին հասանելի հավելվածների մուտքի իրավունք:
Դպրոցների այն  IT ադմինիստրատորները կամ ուսուցիչները, որոնք ունեն Office 365 for Education հաշիվ, կարող են ավտոմատ կերպով մուտք գործել Intune for Education հավելված, որը կապակցված է էլեկտրոնային փոստի հասցեին: Intune for Education-ի ցուցադրական տարբերակը հասանելի կլինի մոտակա շաբաթների ընթացքում, իսկ հավելվածը մասսայական վաճառքի կհանվի այս գարնանը։

16:03 | 24.02.17 | Новости | 13244
Новое облачное приложение Intune for Education Microsoft для управления компьютерными устройствами в классе скоро будет доступно в армянских школах.
«Платформа Microsoft Intune for Education позволяет внедрять в процесс обучения современные технологические решения, способствующие развитию разносторонних навыков учащихся. Школьники получают возможность оценивать свои достижения, отмечать сильные стороны и вовремя устранять пробелы в знаниях. С новым программным обеспечением учащиеся развивают творческие способности, усваивают навыки аналитики, приобретают знания и опыт, которые пригодятся в будущей профессиональной деятельности», - отметила генеральный менеджер компании Microsoft Armenia Лиана Коркотян.
Intune for Education разработана для простой интеграции с другими облачными сервисами Microsoft. Интегрируясь со службой School Data Sync, Intune for Education автоматически создает группы, основываясь на данных школьного реестра, так что приложения и настройки могут быть применены для учеников, учителей, устройств, конкретных школ, классов или секций без дополнительных усилий.
Любые изменения в реестре будут автоматически отражаться в группах. Например, если ученика добавили в группу занятий по определенному предмету в школьном реестре, он автоматически попадет в соответствующую группу в Intune for Education и получит доступ к соответствующим приложениям.
Школьные IT-администраторы или сами преподаватели могут автоматически выполнить вход в Intune for Education, войдя в свой аккаунт в Office 365 Education, привязанный к адресу электронной почты.
Ознакомительная версия Intune for Education будет доступна в ближайшие недели, а в широкую продажу приложение поступит этой весной (по подписке и по программе корпоративного лицензирования).