16:30 | 22.12.16 | Նորություններ | 19694
Beeline-ը եւ  Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակն ամփոփել են 2016 թվականի համագործակցության արդյունքները:
Մասնավորապես, անցած համերգաշրջանի  ընթացքում քառյակը հանդես է եկել 10-ից ավելի բարեգործական համերգներով եւ մի շարք վարպետության դասերով, նշանակալի է ռուսական առաջատար փողային երաժիշտների եւ Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստուհի Մարիա Ֆեդոտովայի (ֆլեյտա) ելույթները թիվ 13 երաժշտական գիշերօթիկ դպրոցի սաների համար:
2016թ. ամռանը քառյակը մասնակցել է ՀՀ Մշակույթի նախարարության պատվերով նկարահանված Էդուարդ Միրզոյանի կյանքին եւ ստեղծագործությանը նվիրված փաստավավերագրական ֆիլմի նկարահանումներին: Նոյեմբերին քառյակը մասնակցել է Լիբանանում կայացած կամերային երաժշտության միջազգային «Les Musicales de Baabdath» փառատոնին, որտեղ ներկայացրել է Հայաստանը:
Արդեն դեկտեմբերին քառյակի երաժիշտները թողարկել են երկար սպասված ձայնասկավառակ Էդուարդ Միրզոյանի «Շուշանիկ» մշակումը լարային քառյակի համար, որի իրացումից գոյացած բոլոր միջոցները կուղղվեն արցախցի զինծառայողների ընտանիքների հիվանդ երեխաների բուժմանը:
«Միրզոյանի անվան քառյակի հետ համագործակցությունը մեր ընկերության սոցիալական պատասխանատվության դրսեւորման վառ օրինակներից է, որն ուղղված է ոչ միայն դասական երաժշտության հանդեպ պրոֆեսիոնալիզմի եւ հետաքրքրության պահպանմանը, այլեւ երիտասարդ սերնդին կրթելուն եւ նրանց մշակութային զարգացմանը: Նմանօրինակ ծրագրերով Beeline-ը ձգտում է կյանքն էլ ավելի լավ դարձնել, եւ մենք ուրախ ենք, որ մեր աջակցության շնորհիվ երաժիշտների երիտասարդ սերունդը կարող է զարգացնել իր տաղանդը եւ ձգտել դեպի նորանոր բարձունքներ այն արվեստում, որին իրենց կյանքն են նվիրաբերել», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Միրզոյան քառյակ»-ի կոլեկտիվն իր երախտագիտությունն է հայտնում Beeline-ին, արդեն երրորդ տարին մեր կողքին գտնվելու եւ բոլոր մշակութային միջոցառումներում աջակցություն ցուցաբերելու համար, որոնց շարքում հատկապես կցանկանայինք ընդգծել բարեգործական համերգները եւ վարպետության դասընթացները անապահով ընտանիքների երեխաների եւ Հայաստանի մանկատների սաների համար»,- նշել են Էդուարդ Միրզոյանի անվան քառյակի երաժիշտները:
Հիշեցնենք, քառյակը լարային գործիքների համար լարեր եւ աքսեսուարներ արտադրող «D'addario Kaplan" - "D'Addario artist» ամերիկյան ընկերության տարածաշրջանային դեմքն է: Beeline-ը Քառյակի մշտական գործընկերն է 2013թ.-ից:

16:30 | 22.12.16 | News | 18188
Beeline and String Quartet after Edward Mirzoyan summed up the results of their cooperation in 2016.
In particular, the quartet held more than 10 charity concerts during the passing season and a number of master classes. Maria Fedotova (flute), a leading Russian brass musician and honored artist of Russian Federation, held very significant performances for N13 boarding school pupils.
In the summer of 2016 the quartet participated in shootings of the documentary film, devoted to the life an activity of Edward Mirzoyan, financed by Armenian Ministry of Culture. In November the quartet represented Armenia in Les Musicales de Baabdath chamber music international festival, held in Lebanon.
The members of the quartet released in December the long-awaited CD for Eward Mrzoyan’s Shushanik brass quartet, the whole revenue from which will be directed to providing treatment for children of Artsakh servicemen.
“The cooperation between Beeline and String Quartet after Edward Mirzoyan is a vivid expression of our social responsibility, aimed at maintaining professionalism and interest towards classical music, as well as educating and developing cultural competence among children. With this kind of projects Beeline Armenia tries to change life for the better, and we are happy to support the generation of young musicians in developing their talents and achieving heights of innovation in arts of their lives,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin said.
“String Quartet after Edward Mirzoyan expresses its gratitude to Beeline Armenia for supporting us for second year now in holding of all our cultural events. We would like to attach a special emphasis on charity concerts and master classes for children from needy families and children from Armenian kindergartens,” Edward Mirzoyan String Quartet musicians remarked.
Let us remind that String Quartet after Edward Mirzoyan is the regional representative of D'addario Kaplan - D'Addario artist American company, which produces strings and accessories for brass instruments. Beeline Armenia has been a permanent partner of the quartet since 2013.