17:37 | 24.11.16 | Նորություններ | 15778
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «Վիմպելկոմ գրուպ»-ի գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շարլիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կարեւորելով տեղակատվական եւ հեռահաղորդակցության ոլորտի շարունակական առաջընթացը Հայաստանում՝ վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը պատրաստում է այս բնագավառի հետագա զարգացման նոր փաթեթ:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ գործադիրը պատրաստ է «Վիմպելկոմ գրուպ»-ի հետ քննարկել տարբեր նախաձեռնություններ եւ առաջարկություններ՝ ուղղված Հայաստանում ընկերության ծրագրերի ընդլայնմանը:
Ժան Իվ Շարլին էլ նշել է, որ իր գլխավորած ընկերությունը Հայաստանում ունի գործունեության երկարաժամկետ տեսլական եւ նախապատրաստում է ներդրումային մեծածավալ ծրագրեր: Նրա խոսքով՝ դրանք ուղղված են լինելու ֆիքսված եւ շարժական կապի ծառայությունների բարելավմանն ու ենթակառուցվածքների արդիականացմանը:
Վարչապետը ողջունել է նախաձեռնությունը եւ կոչ արել ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարություն ներկայացնել ոլորտի զարգացմանն ուղղված առաջարկություններն ու ակնկալիքները կառավարությունից:

17:37 | 24.11.16 | Новости | 15467
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял сегодня делегацию группы «ВымпелКом», которую возглавлял исполнительный директор компании Жан Ив Шарлье.
Отметив важность постоянного развития информационной и телекоммуникационной сферы в Армении, премьер-министр сообщил, что правительство готовит новый пакет для развития данного направления.
Карен Карапетян подчеркнул, что правительство Армении готово обсудить с группой «ВымпелКом» разные инициативы и предложения, направленные на расширение программ компании  в Армении.
Жан Ив Шарлье отметил, что компания, которую он возглавляет, планирует долгосрочную деятельность в Армении, и в настоящее время разрабатываются масштабные инвестиционные программы. По его словам, они будут направлены на совершенствование фиксированной и мобильной связи и модернизацию инфраструктуры.
Премьер-министр приветствовал эти инициативы и призвал представить предложения, пожелания и ожидания от правительства, связанные с развитием сферы, в Министерство транспорта, связи и информационных технологий Армении.