14:45 | 25.10.16 | Նորություններ | exclusive 8522
ABBYY-ի հիմնադիր եւ տնօրենների խորհրդի նախագահ, «Այբ» հիմնադրամի համահիմնադիր, ձեռնարկատեր Դավիթ Յանի հիմնադրած Findo որոնման համակարգն արդեն Product Hunt-ում է, որտեղ էլ կարելի է քվեարկել հարթակի օգտին:
ProductHunt-ը ՏՏ արտադրանքի ներկայացման կայք է, որը հնարավորություն է տալիս բացահայտել եւ տարածել նորանոր ՏՏ պրոդուկտներ: Քվեարկության ընթացքում ամենաշատ ձայներ ստացած պրոդուկտները հայտնվում են ամենօրյա թոփ ցուցակում:
Itel.am-ի հետ զրույցում Findo-ի PR մենեջեր Սոֆյա Առաքելյանը նշել է, որ Findo-ն կարող է օգնել գտնել կորած ֆայլերը, նկարները, նամակները կամ գրառումները ՝ անկախ դրանց գտնվելու վայրից:
«Findo-ն հեշտությամբ կգտնի հարկավոր ինֆորմացիան Gmail-ում, Google Drive-ում, Dropbox-ում, Evernote-ում, Outlook-ում, OneDrive-ում, YahooMail-ում, ինչպես նաեւ համակարգչում: Findo-ի բոտերը կարող են դառնալ Ձեր թիմակիցները եւ օգնել Ձեր խմբին աշխատել ավելի արագ եւ որակյալ: Համակարգը հնարավորություն է տալիս տեղեկատվություն որոնել Slack-ում, Facebook Messenger-ում, Telegram-ում կամ Skype-ում` առանց հավելվածը փակելու»,- ասել է Սոֆյա Առաքելյանը:

Findo (article in Armenian) search system, founded by David Yang, Founder and Chairman of the Board of Directors of ABBYY Company, co-founder of Ayb Educational Foundation and entrepreneur, is now on Product Hunt, where you can vote for the platform.
Product Hunt is a website for introducing IT production, which gives the opportunity to discover and disseminate the latest tech products. Products, receiving the biggest number of votes, appear on the daily top list.
Findo’s PR manager Sophia Arakelyan remarked to Itel.am that Findo can help find lost files, pictures, emails and notification, regardless of their location.
“Findo will easily help find necessary information on Gmail, Google Drive, Dropbox, Evernote, Outlook, OneDrive, YahooMail, as well as in your computer. Findo bots will become your teammates and help your team work faster and more effectively. The system gives the opportunity to search information on Slack, Facebook Messenger, Telegram or Skype, without having to close the app,” Sophia Arakelyan said.