16:10 | 24.08.16 | Նորություններ | 13219
Beeline-ի աջակցությամբ Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոն Հայաստանը հոկտեմբերի 1-ին Երեւանում կանցկացնի «Հեքըթոն» նորարար գաղափարների եւ ծրագրավորման մրցույթը։
ՄԻԿ Հայաստանից տեղեկացրել են, որ մրցույթի ընթացքում մասնակից թիմերը 12 ժամվա ընթացքում կմշակեն հեռահաղորդակցության ոլորտին վերաբերող տարբեր լուծումների փորձնական տարբերակներ, որոնք այնուհետ կներկայացվեն մասնագետների եւ մենթորների դատին։
«Հեքըթոն»-ում հաղթող կճանաչվեն երկու թիմ, որոնք կստանան մրցանակներ` համապատասխանաբար, $1000 եւ $500:
Սեպտեմբերի 16-ին եւ 17-ին մրցույթին մասնակցել ցանկացողների համար կանցկացվեն տեղեկատվական հանդիպումներ, որտեղ կներկայացվեն հեռահաղորդակցության այն հիմնական ուղղությունները, որոնց վերաբերյալ թիմերը պետք է առաջարկեն լուծումներ։
Մրցույթի ընթացքում մենթորները նաեւ կանցկացնեն տարբեր տեխնոլոգիաների վերաբերյալ վարպետության դասեր, իսկ հայաստանյան կայացած ստարտափների հիմնադիրները կներկայացնեն իրենց հաջողության պատմությունը։

1 октября при поддержке Beeline, инновационный центр Майкрософт (ИЦМ) Армения проведет в Ереване конкурс инновационных идей и программирования “Хакатон”.
В ИЦТ сообщили, что во время конкурса участвующие команды в течение 12 часов разработают пробные варианты разных решений, касающихся телекоммуникационной сферы, которые далее будут представлены на суд специалистов и менторов.
Победителями «Хакатона» будут признаны две команды, которые получат денежные призы в размере $1000 и $500 соответственно.
16 и 17 сентября для желающих принять участие в конкурсе состоятся информационные встречи, где будут представлены те основные направления в сфере телекоммуникаций, касательно которых должны быть предложены решения.
Во время конкурса менторы проведут также разные мастер-классы, касающиеся разных технологий, а авторы состоявшихся армянских стартапов поделятся собственной историей успеха.