09:14 | 27.05.16 | Նորություններ | 6844
Ucom Հիմնադրամի եւ Վորլդ Վիժն Հայաստան կազմակերպության «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» բարեգործական ծրագրի շրջանակում հերթական աջակցությունը տրամադրվել է Տավուշի մարզի Բաղանիս սահմանապահ գյուղում բնակվող ընտանիքին՝ 38-ամյա Մարտունին, նրա անչափահաս չորս երեխաներին եւ ընտանիքի տատիկին:
«Այս ծրագիրը հնարավորություն է տալիս Ucom-ի շարժական հեռախոսակապից օգտվող յուրաքանչյուր բաժանորդի իր ներդրումն ունենալ հայրենիքի հզորացման գործում: Ucom հիմնադրամն իր հերթին կրկնապատկում է գումարը եւ ուղղում կարիքավոր ընտանիքներին: Այս ծրագրի միջոցով ստեղծվում է մի ամուր հիմք, որը կայունություն է տալիս գյուղացուն եւ կապում իր հողի հետ»,- նշել է Ucom հիմնադրամի տնօրեն Աշոտ Բարսեղյանը:
«Պահենք երեխաներին ընտանիքում» ծրագիրը Ucom-ի շարժական ձայնային կապի բաժանորդներին հնարավորություն է տալիս յուրաքանչյուր ամիս նվիրաբերել 200 կամ 500 դրամ՝ SMS ուղարկելով 1234 կամ 5678 կարճ համարներին: Ամսվա վերջում Ucom Հիմնադրամը կրկնապատկում է ամսվա ընթացքում հավաքագրված գումարը եւ ուղղում այն ծրագրի իրականացմանը:
Ծրագրի շրջանակում սոցիալապես անապահով ընտանիքները ստանում են միջոցներ եւ սարքավորումներ, որոնք իրենց եկամտի կայուն աղբյուր ապահովելու եւ երեխաներին ընտանիքում մեծացնելու հնարավորություն են ընձեռում:

09:14 | 27.05.16 | Новости | 6841
В рамках благотворительной программы компаний Ucom и World Vision Armenia «Оставим детей в семье» на этот раз помощь была предоставлена семье из приграничного села Баганис Тавушского марза – 38-летнему Мартуну, который живет со своими четырьмя несовершеннолетними детьми и престарелой матерью.
«Эта программа позволяет каждому абоненту Ucom, пользующемуся мобильной телефонной связью компании, вносить свой вклад в укрепление своей родины. Фонд Ucom со своей стороны удваивает сумму и передает нуждающимся семьям. Благодаря этой программе создается прочная основа, которая приносит сельским жителям стабильность и связывает их с землей», - отметил директор фонда Ucom Ашот Барсегян.
Программа «Оставим детей в семье» предоставляет абонентам мобильной голосовой связи Ucom возможность ежемесячно жертвовать 200 ил 500 драмов, отправляя сообщение на короткие номера 1234 или 5678. В конце месяца фонд Ucom удваивает набравшуюся сумму и передает ее на осуществление программы.
В рамках программы социально необеспеченные семьи получают средства и оборудование, которое позволяет им обеспечить для себя стабильный доход и возможность вырастить детей в семье.