09:14 | 27.05.16 | Նորություններ | 6844
Ucom Հիմնադրամի եւ Վորլդ Վիժն Հայաստան կազմակերպության «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» բարեգործական ծրագրի շրջանակում հերթական աջակցությունը տրամադրվել է Տավուշի մարզի Բաղանիս սահմանապահ գյուղում բնակվող ընտանիքին՝ 38-ամյա Մարտունին, նրա անչափահաս չորս երեխաներին եւ ընտանիքի տատիկին:
«Այս ծրագիրը հնարավորություն է տալիս Ucom-ի շարժական հեռախոսակապից օգտվող յուրաքանչյուր բաժանորդի իր ներդրումն ունենալ հայրենիքի հզորացման գործում: Ucom հիմնադրամն իր հերթին կրկնապատկում է գումարը եւ ուղղում կարիքավոր ընտանիքներին: Այս ծրագրի միջոցով ստեղծվում է մի ամուր հիմք, որը կայունություն է տալիս գյուղացուն եւ կապում իր հողի հետ»,- նշել է Ucom հիմնադրամի տնօրեն Աշոտ Բարսեղյանը:
«Պահենք երեխաներին ընտանիքում» ծրագիրը Ucom-ի շարժական ձայնային կապի բաժանորդներին հնարավորություն է տալիս յուրաքանչյուր ամիս նվիրաբերել 200 կամ 500 դրամ՝ SMS ուղարկելով 1234 կամ 5678 կարճ համարներին: Ամսվա վերջում Ucom Հիմնադրամը կրկնապատկում է ամսվա ընթացքում հավաքագրված գումարը եւ ուղղում այն ծրագրի իրականացմանը:
Ծրագրի շրջանակում սոցիալապես անապահով ընտանիքները ստանում են միջոցներ եւ սարքավորումներ, որոնք իրենց եկամտի կայուն աղբյուր ապահովելու եւ երեխաներին ընտանիքում մեծացնելու հնարավորություն են ընձեռում:

09:14 | 27.05.16 | News | 6839
Within joint charity program of Ucom Foundation and World Vision “Keep children in families”, support was given to a family that lives in Baghanis bordering village, Tavush: the family consists of Martun (38 years old), his 4 underage children and the grandmother of the family.
“This program allows Ucom mobile connection subscribers to contribute to the strengthening of the country. Ucom Foundation, in its turn, doubles the amount and allocates to families that need it. The program creates a solid foundation that provides stability to farmers and links them to their homeland”, Ucom Foundation Director Ashot Barseghyan said.
“Keep children in families” program allows Ucom mobile connection subscribers to donate AMD 200 or 500 by sending an SMS to 1234 and 5678 short numbers. At the end of the month, Ucom Foundation doubles the amount and allocates it to realize the program.
Families receive funds and equipment to ensure a stable source of income and opportunity to raise the children in their families.