13:05 | 25.05.16 | Նորություններ | 6600
Beeline-ը Հայաստանում հայտարարում է անլար տեխնոլոգիայով եւ 450 մեգահերց հաճախականությամբ արդիականացված ֆիքսված ցանցի գործարկման մասին Վայոց Ձորի մարզում, որը գալիս է փոխարինելու ինտերնետ կապի CDMA ցանցին:
Beeline-ում նշել են, որ արդիականացված ցանցը հնարավորություն է տալիս ստանալ ավելի որակյալ եւ կայուն ազդանշան, որն երաշխավորում է անխափան ինտերնետի կապ գյուղական եւ քիչ բնակեցված շրջաններում:
Այսօր Եղեգնաձորում Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակում կայացել է ցանցի աշխատանքի շնորհանդեսը: Ընկերությունը պատրաստել էր փորձնական տաղավար, որի վրա, նոր անլար ցանցի օգտագործման միջոցով հնարավոր է եղել ապահովել 10 Մբ/վրկ-ը գերազանցող ինտերնետ կապ:
«Beeline-ը շարունակում է ներդրումներ կատարել տվյալների փոխանցման ցանցում եւ դա անում է այնպես, որ Հայաստանի նույնիսկ ամենահեռավոր բնակավայրերի բնակիչները զգան մեր սերն ու հոգատարությունը: Այսօր 450 ստանդարտի նոր ֆիքսված ցանցը սկսեց գործել Վայոց Ձորում, եւ մենք մինչեւ ամառվա վերջ կկառուցենք երկրի այն տարածքում, որտեղ մեզ մոտ այժմ գործում է CDMA ցանցը: Մեծ ուրախությամբ տեղեկացնում եմ մարզերում բնակվող մեր բաժանորդներին, որ շուտով նրանք կստանան Beeline լայնաշերտ ինտերնետի հնարավորություն մինչեւ 5 Մբ/վրկ արագությամբ բջջային ինտերնետի ներկայիս սակագներից զգալիորեն ավելի էժան գներով»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

13:05 | 25.05.16 | Новости | 6580
Beeline Armenia объявляет о тестовом запуске фиксированной сети по самой современной беспроводной технологии в диапазоне 450 МГц в марзе Вайоц Дзор, которая приходит на смену сети CDMA для обеспечения доступа в Интернет.
Модернизированная сеть и позволяет получать более качественный и стабильный сигнал, что гарантирует бесперебойный доступ в интернет из сельских и малонаселенных районов.
В офисе продаж и обслуживания Beeline в городе Ехегнадзор сегодня состоялась презентация работы сети. Компания подготовила тестовый стенд, на котором, с использованием беспроводного покрытия новой сети, удалось достичь скорости доступа в интернет, превышающей 10 Мб/с. Отдельно отметим, что стабильность сигнала в модернизированной фиксированной сети в диапазоне 450 МГц в разы превышает аналогичный показатель в 2G и 3G мобильных сетях.
«Beeline продолжает инвестировать в сети передачи данных и делает это так, чтобы жители даже самых отдаленных населенных пунктов Армении почувствовали нашу любовь и заботу. Сегодня новая фиксированная сеть стандарта 450 появилась в Вайоц Дзоре, а до конца лета мы построим ее по всей стране, где у нас сейчас работает сеть CDMA. С огромной радостью сообщаю нашим абонентам в регионах, что скоро они получат доступ к широкополосному интернету Beeline на скорости до 5 Мб/с и по ценам значительно ниже действующих сейчас тарифов на мобильный интернет», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что наряду с запуском новой сети регионах, позволяющей получить доступ к качественному широкополосному интернету Beeline, компания продолжит предоставление фиксированной телефонной связи по технологии CDMA.