13:55 | 11.03.16 | Նորություններ | 5813
Ամփոփվել են «WEB ԾԻՐԱՆ» 5-րդ համահայկական առցանց կինոփառատոնի արդյունքները, որի գլխավոր գործընկերը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն է:
«Հինգ տարի առաջ նախաձեռնած՝ այն ժամանակ փորձարարական այս նախագիծն արդեն դարձել է կայացած փառատոն: Սա է կայուն զարգացումը, որին մենք միշտ ձգտում ենք: Եվ երիտասարդ կինոգործիչների այս ոգեւորությունն է, որ մենք ցանկանում ենք տեսնել: Համոզված եմ, որ ապագայում դեռ կլսենք այս երիտասարդներից շատերի մեծ հաջողությունների մասին, եւ կհպարտանանք, որ իրենց ճանապարհը սկսել են հենց «WEB ԾԻՐԱՆ»-ից»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Գլխավոր մրցանակակիրները կպարգեւատրվեն 200 000-ական դրամով:
Սահմանված էր նաեւ խրախուսական մրցանակ եւ «Համակրանք» խրախուսական մրցանակը՝ ամենաշատ դիտումներ արձանագրած ֆիլմի համար:
Ինչպես գլխավոր, այնպես էլ խրախուսական մրցանակի արժանացած մասնակիցները կստանան նկարահանման պրոֆեսիոնալ տեխնիկայից 10 օր անվճար օգտվելու հնարավորություն:

13:55 | 11.03.16 | Новости | 4287
Подведены итоги всеармянского онлайн-кинофестиваля «WEB Абрикос», главным партнером которого является ВиваСелл-МТС.
«Этот проект, запущенный пять лет назад еще как экспериментальный, уже стал состоявшимся фестивалем. Это стабильное развитие, к которому мы всегда стремимся. Воодушевление молодых кинематографистов – вот то, что мы надеемся увидеть. Уверен, что в будущем мы услышим об успехах многих из этих молодых людей и будем гордиться, что они начали свой путь именно с «WEB Абрикоса»», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Главные призеры получат премии в размере 200 тыс. драмов.
Учрежден также поощрительный приз, а также приз зрительских симпатий «Симпатия».
Участники, удостоившиеся как главной, так и поощрительной премии, получат право 10 дней бесплатно пользоваться профессиональной съемочной техникой.