16:05 | 31.10.15 | Նորություններ | 6089
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» համագործակցության շնորհիվ Լոռու մարզի Լեջան գյուղում բնակվող Մարգարյանների ընտանիքը նոր տուն ունի:
Մարգարյանները զրկվել էին տնից 1988 թվականի եկրաշարժի հետեւանքով եւ մինչեւ վերջերս ապրում էին ժամանակավոր վագոն-տնակում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնը» ընտանիքին օգնել են նոր տուն կառուցել:
«Հնարավոր չէ կանխատեսել կյանքի ընթացքն ու սպասվող  դժվարությունները: Երազել, սակայն, հարկավոր է: Երբ մարդն ունենում է բավարար վճռականություն եւ կամք՝ գտնում է նաեւ գոյություն ունեցող խնդիրների լուծման ճանապարհը: Երբեք չի կարելի  տրվել հուսահատությանը: Տարիներ շարունակ այս ընտանիքը ջանքեր է գործադրել՝ երազանքն իրականացնելու համար: Բարեկամաբար ձեռք մեկնած կազմակերպությունների աջակցության շնորհիվ՝ այսօր դժվարություններն արդեն անցյալում են: Հաճելի է տեսնել, թե ինչպես է եւս մեկ ընտանիք տոնում երկար սպասված բնակարանամուտը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար 2015թ.-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն ՀՀ դրամի ներդրում է կատարել (2014թ.-ին` 55 մլն դրամ), իսկ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնն» իրականացնում է այն:

16:05 | 31.10.15 | Новости | 6051
В результате сотрудничества ВиваСелл-МТС и Домостроительного центра Фуллер семья Саргсян, живущая в селе Леджан Лорийского марза, смогла достроить свой новый дом.
Саргсяны лишились жилища в 1988 году в результате землетрясения и до недавнего времени жили во временном вагончике. ВиваСелл-МТС и Домостроительный центр Фуллер помогли Саргсянам построить новый дом.
«Невозможно предвидеть будущее и грядущие трудности. Но мечтать, все же, необходимо. И когда человек находит в себе достаточно воли и решимости, то появляются и пути решения проблем. Многие годы эта семья старалась воплотить свою мечту. Сегодня, благодаря руке помощи, протянутой нашими организациями, трудности уже позади. Приятно видеть, как еще одна семья отмечает долгожданное новоселье», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
На осуществление домостроительной программы в 2015 году ВиваСелл-МТС выделил 100 млн драмов (55 млн в 2014 году). Реализует программу Домостроительный центр Фуллер.