17:03 | 25.09.15 | Նորություններ | 6177
«Յուքոմ» ընկերության եւ «Վիքիֆոնդ» հիմնադրամի համագործակցությամբ այսօր Վանաձոր քաղաքում երիտասարդների եւ աշակերտների համար իր դռներն է բացել նորաստեղծ Վիքի ակումբը:
«Յուքոմ»-ում նշել են, որ ընկերությունը ոչ միայն աջակցում է վիքի ակումբների ստեղծմանն ու հիմնադրմանը, այլեւ ակումբներին տրամադրում է արագ եւ որակյալ ինտերնետ կապ:
«Ակումբի ստեղծմամբ նպատակ ունենք Վանաձորում ստեղծել ակտիվ վիքիհամայնք, որը նպաստելու է ազատ գիտելիքի եւ բովանդակության ստեղծմանն ու հանրայնացմանը»,- ասել է «Յուքոմ» ըկերության Մարքետինգի բաժնի ղեկավար Աշոտ Բարսեղյանը:
«Հուսով ենք, որ այս ակումբի շնորհիվ հարյուրավոր դպրոցականներ եւ պատանիներ կգտնեն իրենց նախասիրություններին համապատասխան զբաղմունք, իսկ շատերն էլ կհաճախեն ակումբ նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու, ազատ ժամանակը հետաքրքիր անցկացնելու կամ ինքնազարգացման նպատակով»,- հավելել է նա:

Новый Вики-клуб для школьников и молодежи открылся сегодня в Ванадзоре в результате сотрудничества компании «Юком» и «Викифонда».
В «Юком» отметили, что компания не только поддерживает создание вики-клубов, но и предоставляет им быстрый и качественный интернет.
«Созданием клуба мы стремимся сформировать в Ванадзоре активную вики-общественность, которая будет способствовать созданию и распространению свободных знаний и контента», - сказал глава отдела маркетинга компании «Юком» Ашот Барсегян.
«Надеемся, что благодаря этому клубу сотни школьников и молодых людей найдут себе занятие по интересам, а многие будут ходить в клуб, чтобы приобрести новые знания, интересно провести время или заняться саморазвитием», - добавил он.