14:54 | 24.08.15 | Նորություններ | 5108
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հյուրընկալել է տարբեր երկրներից ժամանած, 20-32 տարեկան սփյուռքահայ երիտասարդների, որոնք միջինը չորս ամիս շարունակ կամավորական սկզբունքով իրենց մասնագիտական հմտություններն են կիրառում ՀՀ տարբեր համայնքներին օժանդակելու համար:
Կամավորներին ընդունել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, որը հյուրերին ներկայացրել է ընկերության ձեռքբերումները, ինչպես նաեւ հասարակական կյանքի տարբեր ոլորտներում ընկերության կողմից իրականացվող կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերը:
«Օգտագործեք երիտասարդ տարիքին հասանելի հնարավորությունները՝ բաց եղեք նորը տեսնելու, այն զարգացնելու եւ երկրի առաջխաղացմանը նպաստելու մարտահրավերի առջեւ: Պարզապես ձեռք մեկնեք ձեր հայրենակիցներին փոքր գործեր անելով: Այս կերպ դուք կարող եք հարստանալ հոգեպես, կյանքի փորձ ձեռք բերել եւ այս կերպ՝ փոխել աշխարհը: Հիշեք, որ դուք Հայաստանի դեսպաններն եք աշխարհի տարբեր երկրներում եւ լավագույն օրինակը՝ձեր երեխաների համար»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը՝ ողջունելով ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Հորդանանից, Սիրիայից, Ֆրանսիայից, Արգենտինայից, Ուրուգվայից, Միացյալ Թագավորությունից, Լիբանանից եւ Կանադայից ժամանած կամավորներին:
«Դեպի Հայք» ծրագիրը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ, 2004-ից կազմակերպել է 37 երկրից ժամանած ավելի քան 1000 հայ երիտասարդների կամավորական նախաձեռնությունների մասնակցությունը ՀՀ տարբեր մարզերում:

14:54 | 24.08.15 | Новости | 5348
ВиваСелл-МТС посетили молодые люди из диаспоры в возрасте 20-32 года, которые в среднем четыре месяца на добровольной основе будут применять свои профессиональные навыки в пользу разных общин Армении.
Волонтеров принял гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян, который представил гостям достижения компании, а также программы корпоративной социальной ответственности.
«Используйте возможности, предоставляемые вам молодостью, будьте открыты для всего нового, чтобы содействовать развитию страны. Просто протягивайте руку своим соотечественникам посредством небольших поступков. Так вы сможете обогатиться духовно, приобрести жизненный опыт и изменить мир. Помните: вы – послы Армении в разных странах мира, а также лучший пример для своих детей», - сказал Ральф Йирикян, приветствуя волонтеров из США, России, Иордании, Сирии, Франции, Аргентины, Уругвая, Соединенного Королевства, Ливана и Канады.
Программа «В Айк» начиная с 2004 года при поддержке ВиваСелл-МТС организовала волонтерскую деятельность более 1000 молодых людей из 37 стран в разных марзах страны.