16:15 | 03.08.15 | Նորություններ | 7895
Beeline-ը, ԶԼՄ-ների կողմից հաճախակի դարձած հարցումների հետ կապված, տեղեկացնում է, որ ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի կողմից դիտարկվում է «ԱրմենՏել» ընկերության հայտը` «Օրանժ Հայաստան» ՓԲԸ-ի կողմից ոչ ազնիվ մրցակցության վերաբերյալ:
Beeline-ում նշել են, որ ս.թ. հունիսի 16-ին «Օրանժ Հայաստան» ՓԲԸ-ն պաշտոնապես հայտարարություն է տարածել` Ռուսաստանում ռոումինգի ծառայությունների 29 դրամ/րոպե արժողությամբ սեփական առաջարկն անվանելով «լավագույն սակագին»: Գործնականում այս տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը, քանի որ նույն օրը Beeline-ը գործարկել է «Կապի մեջ +» ծառայությունը, որը հնարավորություն է տալիս Ռուսաստանում, Վրաստանում եւ մի շարք այլ երկրներում ռոումինգում գտնվելիս բոլոր օպերատորներից ստանալ մուտքային զանգեր եւ կատարել ելքային զանգեր դեպի Հայաստանում Beeline բջջային ցանց 24,9 դրամ/րոպե սակագնով: Նույնքան արժե նաեւ ռոումինգում մեկ մեգաբայթ ինտերնետը:
«Ստեղծված իրավիճակում, երբ շուկայում գործում է ավելի հասանելի գնային առաջարկ, մեր խորին համոզմամբ, «Օրանժ Հայաստան»-ի կողմից հայտարարված գովազդային նյութերում եւ պաշտոնական հաղորդագրություններում «լավագույն սակագին» ձեւակերպումը, սպառողներին միանշանակ շփոթության մեջ է գցում եւ չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

16:15 | 03.08.15 | Новости | 7896
В связи с участившимися обращениями СМИ, Beeline сообщает, что на рассмотрении Комиссии по защите экономической конкуренции Армении (ГКЗЭК) находится обращение компании по поводу проявления недобросовестной конкуренции со стороны ЗАО «Оранж Армения».
В Beeline отметили, что 16 июня текущего года ЗАО «Оранж Армения» сделало официальное объявление, назвав «наилучшим тарифом» собственное предложение услуг роуминга в России по цене 29 драмов за минуту. На деле же, эта информация не соответствует действительности, так как, в тот же день, Beeline запустил услугу «На связи +», которая позволяет в роуминге в России, Грузии и ряде других стран получать звонки и звонить на мобильную сеть Beeline в Армению по цене 24,9 драма за минуту. Столько же стоит и мегабайт интернета в роуминге.
«В создавшейся ситуации, по нашему глубокому убеждению, характеристика «наилучший тариф», данная в рекламных материалах и официальных сообщениях СМИ со стороны «Оранж Армения», в условиях, когда на рынке существует тариф намного доступнее по цене, однозначно вводит в заблуждение потребителей и не соответствует действительности. С полным текстом обращения можно ознакомиться из приложенных файлов», - говорится в сообщении.