16:15 | 03.08.15 | Նորություններ | 7895
Beeline-ը, ԶԼՄ-ների կողմից հաճախակի դարձած հարցումների հետ կապված, տեղեկացնում է, որ ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի կողմից դիտարկվում է «ԱրմենՏել» ընկերության հայտը` «Օրանժ Հայաստան» ՓԲԸ-ի կողմից ոչ ազնիվ մրցակցության վերաբերյալ:
Beeline-ում նշել են, որ ս.թ. հունիսի 16-ին «Օրանժ Հայաստան» ՓԲԸ-ն պաշտոնապես հայտարարություն է տարածել` Ռուսաստանում ռոումինգի ծառայությունների 29 դրամ/րոպե արժողությամբ սեփական առաջարկն անվանելով «լավագույն սակագին»: Գործնականում այս տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը, քանի որ նույն օրը Beeline-ը գործարկել է «Կապի մեջ +» ծառայությունը, որը հնարավորություն է տալիս Ռուսաստանում, Վրաստանում եւ մի շարք այլ երկրներում ռոումինգում գտնվելիս բոլոր օպերատորներից ստանալ մուտքային զանգեր եւ կատարել ելքային զանգեր դեպի Հայաստանում Beeline բջջային ցանց 24,9 դրամ/րոպե սակագնով: Նույնքան արժե նաեւ ռոումինգում մեկ մեգաբայթ ինտերնետը:
«Ստեղծված իրավիճակում, երբ շուկայում գործում է ավելի հասանելի գնային առաջարկ, մեր խորին համոզմամբ, «Օրանժ Հայաստան»-ի կողմից հայտարարված գովազդային նյութերում եւ պաշտոնական հաղորդագրություններում «լավագույն սակագին» ձեւակերպումը, սպառողներին միանշանակ շփոթության մեջ է գցում եւ չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

16:15 | 03.08.15 | News | 7893
Based on the frequent requests from media outlets, Beeline informs that the Public Services Regulatory Commission is examining ArmenTel’s suit against Orange Armenia CJSC on unfair competition.
Beeline noted that as of June 16, 2015, Orange Armenia CJSC officially disseminated a statement calling its offer of roaming services at AMD29 per minute in Russia “the best tariff”.
In practice, the information is not true as on the same day, Beeline launched “Connected +” service allowing making incoming and outgoing calls to Russia, Georgia and other countries at AMD24.9 per minute. 1 MB internet costs the same within the roaming offer.
“We are deeply convinced that in the situation when there is a more affordable price offer on the market, “the best tariff” used by Orange Armenia in ads and official statements misleads consumers and is not true”, the press release reads.