18:00 | 30.06.15 | Նորություններ | 3456
Այսօր ավարտվել է «Հաղորդակցվել՝ հաղորդակցության ոլորտի բարելավման նպատակով» Երեւանում անցկացվող միջազգային մեդիա-ֆորումը, որի հիմնական աջակից եւ պաշտոնական գործընկերն էր «Յուքոմ» ընկերությունը:
«Յուքոմ» ընկերության փոխտնօրեն Արամ Բարսեղյանը ներկայացրել է ընկերության ներդրումը Հայաստանում հեռահաղորդակցման ոլորտի զարգացաման գործում եւ խոսել հեռանկարների մասին:
«Յուքոմ»-ը, մասնավորապես, առաջարկել է մշակել գլոբալ համապետական քաղաքականություն ֆիզիկական ենթակառուցվածքների համակարգային լուծման վերաբերյալ, որը կօգնի հեռահաղորդակցման օպերատորներին ավելի հեշտ կառուցել ցանցը եւ իրենց ծառայություններն առավել հասանելի դարձնել լայն հասարակությանը:

“Communicating for Better Communication” international media forum was summed up today. Ucom was the official partner and main supporter of the media forum.
Ucom Deputy Director Aram Barseghyan presented the company’s investment in the development of telecommunication field in Armenia and talked about the prospects of the field.
Ucom has particularly proposed to work out a global all-national policy for system approach to individual infrastructures which will help telecommunication operators build the network easier and make their services more accessible to the wider public.