09:33 | 11.06.15 | Նորություններ | 5740
Այսուհետ նաեւ Տավուշի եւ Արմավիրի մարզերում գտնվող ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները, զանգահարելով 911 եւ 112 արագ արձագանքման հեռախոսահամարներին, կմիանան արտակարգ իրավիճակների կառավարման տեղի գրասենյակներին:
Մինչեւ այդ, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նման հնարավորությունն ընձեռել էր Լոռու, Արարատի, Շիրակի, Գեղարքունիքի եւ Սյունիքի մարզերում գտնվող իր բաժանորդներին:
Նախկինում, 911 հեռախոսահամարին զանգ կատարելիս, մարզերի բնակիչները միանում էին ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնին, որտեղից արտակարգ իրավիճակի մասին տեղեկությունը փոխանցվում էր համապատասխան մարզային գրասենյակ:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ապահովում է տեխնիկական գերժամանակակից միջոցներ եւ տրամադրում է իր գերհզոր ցանցի հնարավորությունները՝ 911/112 արագ արձագանքման հեռախոսահամարները երկրի տարածքով մեկ տեղայնացնելու նպատակով: Հաշվի առնելով տարածաջրանին հատուկ ռիսկի գործոնները՝ ընկերությունն աջակցում է աղետների եւ արտակարգ իրավիճակների կառավարման համակարգի կատարելագործմանն ուղղված՝ Տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարության առանցքային ծրագրերին»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

09:33 | 11.06.15 | Новости | 5736
Отныне абоненты ВиваСелл-МТС в Тавушском и Армавирском марзах, набирая номера быстрого реагирования 911 и 112, будут соединяться с местными центрами управления чрезвычайными ситуациями.
Ранее ВиваСелл-МТС локализовал систему звонков на номера 911/112 в Лори, Арарате, Шираке, Гегаркунике и Сюнике.
Ранее, совершая звонок на номера 911/112, абоненты подключались к Национальному центру кризисного управления в Ереване, откуда информация передавались региональным центрам.
«ВиваСелл-МТС обеспечивает сверхсовременные средства связи и предоставляет возможности своей супермощной сети для локализации звонков на номера 911/112 на всей территории Армении.  Наша компания содействует реализации важнейших программ министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армении», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.