17:46 | 12.03.15 | Նորություններ | 4699
Ծրագրի նպատակն է նպաստել 16-25 տարեկան հատուկ կարիք ունեցող երիտասարդների սոցիալական հմտությունների եւ ստեղծագործական մտքի զարգացմանը, ինչպես նաեւ նրանց ներառմանը հասարակություն:
Շուրջ 20 երեխաներ ու երիտասարդներ շաբաթական 2 օր անց են կացրել կենտրոնում, ստացել հատուկ մանկավարժի եւ հոգեբանի ծառայություններ՝ բացահայտելով այն նախասիրություններն ու կարողությունները, որոնք կօգնեն նրանց հետագայում առավել լիարժեք զգալ հասարակության մեջ։
«Սովորենք միասին» ծրագրի շրջանակում աշխատանքներ են իրականացվել նաեւ երիտասարդների ծնողների հետ, որոնք ստացել են խորհրդատվություն եւ տեղեկատվություն երիտասարդների առկա հնարավորությունները օգտագործելու համար:
«Beeline-ը ողջունում եւ կարեւորում է այն ծրագրերի իրականացումը, որոնք օգնում են երեխաներին եւ երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը։ Քանի որ այս երիտասարդները հազվադեպ են ունենում հնարավորություն այցելելու պատմամշակութային վայրեր, տեղում ծանոթանալ մշակութային արժեքներին եւ մարդկանց կողմից դարեր առաջ ստեղծված պատմությանը, մենք որոշեցինք միասին այցելել Գեղարդի վանք եւ այստեղ ամփոփել ծրագիրը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Այս ծրագիրը հնարավորություն է տալիս բացահայտելու երեխաների եւ երիտասարդների նախասիրությունները եւ հետագայում կապեր հաստատել այն գործատուների հետ, որոնք հետաքրքրված են նրանցով, որ աշխատանքի ընդունեն արդեն որոշակի հմտություններ ունեցող երիտասարդների»,- ասել է Մանկական զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Լուսինե Սիմոնյանը։

17:46 | 12.03.15 | Новости | 4698
Проект направлен на развитие социальных навыков, творческого мышления и упрощение процесса интеграции в общество молодых людей с особыми потребностями в возрасте от 16 до 25 лет. Около 20 юношей и девушек дважды в неделю посещали специализированный центр, получали профессиональные услуги педагогов и психологов, выявили в себе те предпочтения и возможности, которые помогут им еще увереннее чувствовать себя в обществе в будущем.
В рамках проекта «Учимся вместе» была проведена работа с родителями, которые получили рекомендации и информацию о методах использования возможностей молодых посетителей центра.
«Проектами социальной ответственности Beeline помогает детям и молодежи изменить свою жизнь к лучшему. Так как таким детям редко выпадает шанс побывать в исторически значимых местах и на месте познакомиться с культурными ценностями и с историческим наследием, созданным человечеством много веков назад, мы приняли решение вместе посетить Гегард и тут подвести итоги проекта»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Фонд детского развития продолжает уникальное сотрудничество с Beeline. Этот проект позволяет выявить предпочтения детей и молодежи, и в дальнейшем, создать связь с теми работодателями, которые заинтересованы в том, чтобы взять на работу молодых людей, уже имеющих определенные навыки. Люди с особыми потребностями имеют право внести свой вклад в самые различные сферы и чувствовать себя полезными обществу»,- отметила директор Фонда детского развития Лусине Симонян.
Отметим, что проект стартовал в октябре 2014 года. В рамках проекта реализованы многочисленные мероприятия, в том числе, экскурсия в ремесленный центр «Майри», где дети с особыми потребностями изучают ремесла и смогут использовать эти навыки при трудоустройстве.