17:46 | 12.03.15 | Նորություններ | 4699
Ծրագրի նպատակն է նպաստել 16-25 տարեկան հատուկ կարիք ունեցող երիտասարդների սոցիալական հմտությունների եւ ստեղծագործական մտքի զարգացմանը, ինչպես նաեւ նրանց ներառմանը հասարակություն:
Շուրջ 20 երեխաներ ու երիտասարդներ շաբաթական 2 օր անց են կացրել կենտրոնում, ստացել հատուկ մանկավարժի եւ հոգեբանի ծառայություններ՝ բացահայտելով այն նախասիրություններն ու կարողությունները, որոնք կօգնեն նրանց հետագայում առավել լիարժեք զգալ հասարակության մեջ։
«Սովորենք միասին» ծրագրի շրջանակում աշխատանքներ են իրականացվել նաեւ երիտասարդների ծնողների հետ, որոնք ստացել են խորհրդատվություն եւ տեղեկատվություն երիտասարդների առկա հնարավորությունները օգտագործելու համար:
«Beeline-ը ողջունում եւ կարեւորում է այն ծրագրերի իրականացումը, որոնք օգնում են երեխաներին եւ երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը։ Քանի որ այս երիտասարդները հազվադեպ են ունենում հնարավորություն այցելելու պատմամշակութային վայրեր, տեղում ծանոթանալ մշակութային արժեքներին եւ մարդկանց կողմից դարեր առաջ ստեղծված պատմությանը, մենք որոշեցինք միասին այցելել Գեղարդի վանք եւ այստեղ ամփոփել ծրագիրը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Այս ծրագիրը հնարավորություն է տալիս բացահայտելու երեխաների եւ երիտասարդների նախասիրությունները եւ հետագայում կապեր հաստատել այն գործատուների հետ, որոնք հետաքրքրված են նրանցով, որ աշխատանքի ընդունեն արդեն որոշակի հմտություններ ունեցող երիտասարդների»,- ասել է Մանկական զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Լուսինե Սիմոնյանը։

17:46 | 12.03.15 | News | 4684
The program aims to contribute to the development of social skills and creative mind of children with special needs aged 16-25 and their involvement in the society.
Around 20 children spent weekly two days in the center, had a special teacher and a psychologist in order to explore the preferences and capabilities that will help these children feel fuller members of the society in the future.
“Works with the parents of these young people have also been conducted within “Let’s Study Together” program. They received consulting and information on how to use the possibilities of the young people.
“Beeline welcomes and highlights the implementation of programs that help children and young people change their lives for the better. Since these children rarely have an opportunity to attend historical-cultural sites, and get acquainted with the cultural values and the centuries-old history on the ground, we decided to visit Geghard Monastery together and sum up the program there,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“This program allows to reveal the preferences of children and young people and later establish contacts with those employers who are interested in them and in employing young people with already certain skills”, said Director of Child Development Foundation Lusine Simoyan.