15:42 | 11.02.15 | Նորություններ | 4542
Այսօր Երեւանի թիվ 135 միջնակարգ դպրոցում բացվել է «Յուքոմ» ընկերության վերանորոգած եւ կահավորած համակարգչային նոր դասարանը:
Դասասենյակն ունի ժամանակակից կահավորում, 10 նոր համակարգիչ, 20 Մբթ/վ արագ ինտերնետ: Դասարանը թվով 10-րդն է «Յուքոմ» ընկերության կողմից իրականացվող ծրագրի շրջանակում:
«Ընկերությունը մշտապես աջակցելու է մեր հայրենիքի կրթության եւ գիտության ոլորտի զարգացմանը: Փորձելու ենք մեր հնարավորությունների սահմանում օժանդակել դպրոցներին, համալսարաններին եւ գիտական հիմնարկներին: Բանիմաց, ինֆորմացված ու բոլոր ասպարեզներում մրցունակ սերունդ ունենալու համար մեզ անհրաժեշտ է ժամանակակից տեխնոլոգիաներով հագեցած եւ համաշխարհային զարգացումներին համընթաց քայլող դպրոց».- դասասենյակի բացմանն ասել է Յուքոմ»-ի տնօրեն Հայկ Եսայանը:

A new computer room renovated and equipped by Ucom was opened at Yerevan Secondary School N 135 today.
The computer room has modern furnishing, 10 new computers and enjoys Internet speed of 20 Mbps. It’s the 10th classroom opened within Ucom’s program.
“The company will always support the development of education and science in our country. Within the limits of the possible, we will do our best to support schools, universities and scientific institutions. In order to have an accomplished and informed generation that will be able to compete in all areas we should have a school equipped with modern technologies and walking in line with global trends”, said Ucom CEO Hayk Yesayan.