15:42 | 11.02.15 | Նորություններ | 4542
Այսօր Երեւանի թիվ 135 միջնակարգ դպրոցում բացվել է «Յուքոմ» ընկերության վերանորոգած եւ կահավորած համակարգչային նոր դասարանը:
Դասասենյակն ունի ժամանակակից կահավորում, 10 նոր համակարգիչ, 20 Մբթ/վ արագ ինտերնետ: Դասարանը թվով 10-րդն է «Յուքոմ» ընկերության կողմից իրականացվող ծրագրի շրջանակում:
«Ընկերությունը մշտապես աջակցելու է մեր հայրենիքի կրթության եւ գիտության ոլորտի զարգացմանը: Փորձելու ենք մեր հնարավորությունների սահմանում օժանդակել դպրոցներին, համալսարաններին եւ գիտական հիմնարկներին: Բանիմաց, ինֆորմացված ու բոլոր ասպարեզներում մրցունակ սերունդ ունենալու համար մեզ անհրաժեշտ է ժամանակակից տեխնոլոգիաներով հագեցած եւ համաշխարհային զարգացումներին համընթաց քայլող դպրոց».- դասասենյակի բացմանն ասել է Յուքոմ»-ի տնօրեն Հայկ Եսայանը:

15:42 | 11.02.15 | Новости | 4817
Сегодня в ереванской средней школе №135 открылся компьютерный класс, отремонтированный и оборудованный усилиями компании «Юком».
Класс обставлен современной мебелью, оснащен 10 новыми компьютерами, подключенными к интернет-сети со скоростью 20 Мбит/с. Это по счету 10-й класс, оборудованный компанией «Юком».
«Компания намерена и дальше содействовать развитию нашей страны в области образования и науки. Мы постараемся по мере своих возможностей оказывать содействие нашим школам, университетам и научным учреждениям. Для того, чтобы иметь образованное, информированное и конкурентное во всех отношениях поколение, нам нужны школы, оснащенные современными технологиями и соответствующие мировому прогрессу», - сказал на открытии класса директор «Юком» Айк Есаян.