10:12 | 06.02.15 | Նորություններ | 5351
Հայ մասնագետների մշակած PicsArt մոբայլ հավելվածը, որը նախատեսված է լուսանկարների խմբագրման համար, շարունակում է գրավել ներդրողների ուշադրությունը:
200 մլն օգտատեր ունեցող եւ շահութաբեր PicsArt-ը հայտարարել է, որ ամերիկյան Sequoia Capital վենչուրային ընկերությունից $10 մլն ֆինանսավորում է ստացել, գրում է Venturebeat-ը:
«Ես իմ ներշնչանքը ստանում եմ աղջկանիցս, նա սիրում է ստեղծագործել, նա արտիստ է,- VentureBeat-ի հետ զրույցում ասել է PicsArt-ի հիմնադիր եւ տնօրեն Հովհաննես Ավոյանը: -Հրաշալի կլինի ունենալ այնպիսի հավելված, որը թույլ կտա մարդկանց աղջկաս պես ստեղծարար լինել»:
Հովհաննես Ավոյանը նշել է, որ PicsArt-ը սոցիալական ցանց չէ, այն ավելի շատ նման է նկարների համար նախատեսված YouTube-ի:
Խոսելով YouTube-ի մասին՝ Հովհաննես Ավոյանն ասել է, որ ընկերությունը մոտ ապագայում աշխատելու է նաեւ տեսանյութերի ուղղությամբ, սակայն հիմնական ուշադրության կենտրոնում շարունակելու են մնալ լուսանկարները:
Նոր ֆինանսավորումը PicsArt-ին հնարավորություն կտա գործընկերային կապեր հաստատել Sequoia Capital-ի հետ եւ կենտրոնանալ զարգացման ուղղությամբ: Ընկերությունը ֆինանսավորումը կօգտագործի նաեւ Սան Ֆրանցիսկոյի իր նորաբաց գրասենյակն ընդլայնելու համար:
Հովհաննես Ավոյանը PicsArt-ը հիմնել է 2011թ. նոյեմբերին Կալիֆոռնիայում: Հավելվածի ներբեռնումների թիվը բոլոր հարթակներում այսօր հասնում է 175 մլն-ի, իսկ ամսական ակտիվ օգտատերերի թիվը 45 մլն է:
PicsArt-ը ֆոտոխմբագրիչ է եւ միավորում է արվեստասերներին: Այն համարում են Photoshop-ի եւ Instagram-ի խառնուրդ:

10:12 | 06.02.15 | News | 3791
Profitable and with 200 million users, Picsart is building a mobile community for creatives, and today it’s announced it has raised USD 10 million in new funding from Sequoia Capital venture capital firm, Venturebeat writes.
“I got the inspiration from my daughter, she’s creative, she’s an artist,” PicsArt Founder and Chief Executive Hovhannes Avoyan told VentureBeat in an interview. “It would be cool to have an app that lets people like her be creative.”
Hovhannes Avoyan said that PicsArt isn’t a social network. Instead, it’s more like a YouTube for pictures.
Speaking of YouTube, Avoyan said the company will be working on its video-related features in the near future, though photos and images will remain the focus.
The company’s new funding is about partnering with Sequoia Capital and focusing on growth. It will also use the funding to grow its San Francisco office, which is its new headquarters.
Hovhannes Avoyan founded PicsArt in 2011 in California. The number of installs of the app reaches 175 million today and the number of its monthly active users is 45 million.
PicsArt is a photo-editing app which brings together lovers of art. It is considered a mixture of Photoshop and Instagram.