17:36 | 17.09.14 | Նորություններ | 2961
Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում (ԳԱԿ) ավարտվել է 2014թ. ապրիլին մեկնարկած եւ Beeline-ի հովանավորությամբ ընթացող «Կախարդական լաբիրինթոս» կրթական ծրագիրը, որին մասնակցել են 1000-ից ավելի դպրոցականներ եւ ընտանիքներ:
Ծրագիրն իրականացվում էր կենտրոնում ներկայացված Ֆրիդենսրայխ Հունդերթվասերի (1928-2000) «Ռեգենթագ» ցուցահանդեսի շրջանակներում: Այն նախատեսված էր ընտանիքների եւ 5 տարեկանից բարձր երեխաների եւ մեծահասակների համար եւ բաղկացած էր երկու մասից: Առաջին հատվածում մասնակիցները ցուցասրահում ծանոթանում էին Հունդերթվասերի ստեղծագործություններին, նրա հիմնական գաղափարներին, նկարչական ոճին: Այնուհետեւ, իրենք ստեղծում էին իրենց «հունդերթվասերյան» աշխատանքները՝ օգտագործելով տարբեր բնական նյութեր:
«Անչափ տպավորված եմ երեխաների աշխատանքներով, ովքեր ջանք չխնայելով ցուցաբերել են յուրահատուկ ստեղծագործական մոտեցում եւ վառ երևակայություն։ Հավատացած ենք, որ այս ծրագիրն օգնել է դպրոցականներին եւ նրանց ընտանիքներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Լինելով արդյունքների ականատեսը, մենք Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի հետ համատեղ կշարունակենք մեր ակտիվ մասնակցությունը սոցիալական ծրագրերի իրականացման գործում»,- նշել է Հայաստանում Beeline–ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Ապրիլից մինչ օգոստոս Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը Beeline-ի աջակցությամբ իրականացրել է «Կախարդական լաբիրինթոս»-ի շուրջ 58 դասընթաց դպրոցների եւ ընտանիքների համար: Դրանց, ընդհանուր առմամբ, մասնակցել են 1000-ից ավելի դպրոցականներ եւ ընտանիքներ: Ինչպես կենտրոնի կողմից իրականացվող բոլոր կրթական ծրագրերը, «Կախարդական լաբիրինթ»-ը նույնպես անվճար էր բոլորի համար»,- ասել է ԳԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը:
Նշենք, որ Beeline-ի աջակցությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի հետ համատեղ իրականացվելիք հերթական ծրագիրը կմեկնարկի ս.թ. հոկտեմբերին։

17:36 | 17.09.14 | News | 2767
“Magic Labyrinth” educational program with participation of over 1000 schoolchildren and families sponsored by Beeline and started in April 2014 ended in Cafesjian Center for the Arts (CCA).
The program has been implemented within “Regentag” exhibition by Friedensreich Hundertwasser (1928-2000) presented in the Center. It was meant for families, children (above 5) and the elderly and comprised 2 parts. In the first part, the participants got acquainted with Hundertwasser’s works exhibited in the center, his main ideas and painting style. Furthermore, they created their own “hundertwasser” works using various natural substances.
“I’m very much impressed with the children’s works who did their best to demonstrate special creative approach and bright imagination. We are sure that the program helped the schoolchildren and their families change their lives for the better. As we have already seen the results, we will continue our active involvement in social programs together with Cafesjian Center for the Arts”, noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“In April-August, Cafesjian Center for the Arts has implemented around 58 classes of “Magic Labyrinth” for schools and families. All in all, over 1000 schoolchildren and families took part in them. As all the educational programs carried out by the Center, “Magic Labyrinth” is also free for everyone”, said Acting Director of CCA Vahagn Marabyan.
It should be noted that the next program jointly implemented by Beeline and CCA will start in October 2014.