17:54 | 16.09.14 | Նորություններ | 6059
Այսօր Երեւանի կենտրոնում՝ Նալբանդյան 28/1 (Հանրապետության Հրապարակ) հասցեում տեղի է ունեցել «Ռոստելեկոմ» ընկերության վաճառքի եւ սպասարկման գլխավոր սրահի պաշտոնական բացման արարողությունը:
Նորաբաց վաճառքի եւ սպասարկման սրահն իր ձեւավորմամբ ու հարդարմամբ լիովին համապատասխանում է «Ռոստելեկոմ» ապրանքանիշի միջազգային չափորոշիչներին: Այն նախատեսված է նաեւ կորպորատիվ հաճախորդների սպասարկման համար:
Արարողությանը մասնակցել են «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ գործադիր փոխնախագահ, «ՋիԷնՍի-Ալֆա» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Ռոգովոյը, պաշտոնատար անձինք, հյուրեր միջազգային եւ տեղական մի շարք կառույցներից ու ընկերություններից:
Բացման խոսքում «ՋիԷնՍի-Ալֆա» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը նշել է, «որ 2012 թ-ից սկսած «Ռոստելեկոմը» Հայաստանում ծավալուն ներդրումներ է կատարում եւ արդեն իսկ ծառայություններ է մատուցում ավելի քան 18 քաղաքներում եւ Երեւան քաղաքի 9 վարչական շրջաններում»:
Նա նաեւ ասել է, որ Երեւանի Կենտրոն վարչական շրջանում «Ռոստելեկոմի» կողմից ամբողջական ծածկույթն արդեն իսկ ապահովված է, իսկ վաճառքի եւ սպասարկման սրահի գործակումն էլ ավելի կհեշտացնի Կենտրոնի բնակիչների համար ծառայություններից օգտվելու գործընթացը:
Վերջերս Երեւան քաղաքում ընկերությունը կառուցել է 40 ԳԲ/վ արագությամբ ցանց, որն ունի օղակաձեւ կառուցվածք, ինչը հնարավորություն է տալիս ապահովելու անխափան ու գերարագ ինտերնետ Երեւանում:

17:54 | 16.09.14 | News | 5022
The official opening ceremony of Rostelecom’s main sales and service office took place in the heart of Yerevan, on Nalbandyan Street 28/1 (Republic Square).
With its design and interior the newly opened sales and service office fully meets the international standards of Rostelecom brand. It will also serve corporate customers.
Rostelecom Executive Vice-President, Chairman of “GNC-Alfa” Board of Directors Aleksandr Rogovoy, officials, guests from a number of international and local infrastructures and companies attended the opening ceremony.
In his opening statement GNC-Alfa CEO Hayk Farmazyan noted that “since 2012 Rostelecom has made large-scale investments in Armenia and offers services in already over 18 cities in Armenia and 9 administrative districts in Yerevan”.
He also noted that Rostelecom already provides full coverage in Kentron (Center) administrative district in Yerevan and the opening of the sales and service office will ease the use of all services for the residents of Kentron administrative district.
Recently, the company built a network with a speed of 40Gbps in Yerevan. The network has an oval structure which allows providing smooth and high-speed Internet in Yerevan.