13:41 | 24.06.14 | Նորություններ | 4794
Beeline-ը մասնակցում է ARMENQA նախագծի երկօրյա աշխատաժողովին, որը նվիրված է Հայաստանում բարձրագույն կրթության որակավորումների ազգային շրջանակի հիմնախնդիրներին:
Երկօրյա համաժողովի ընթացքում կքննարկվի բարձրագույն կրթության որակավորումների ազգային շրջանակի հայաստանյան տարբերակը, որը նպատակ ունի հստակեցնել որակավորման բարձրագույն կրթության 4 մակարդակները (բակալավր, մագիստրոս, գիտությունների թեկնածու, գիտությունների դոկտոր):
«Հանդիսանալով Հայաստանի խոշորագույն գործատուներից  մեկը՝  Beeline-ը ողջունում է այնպիսի միջոցառումների անցկացումը, որոնք  ուղղված են մարդկային կապիտալի որակի բարձրացմանը եւ աշխատաշուկայի պահանջների սահմանմանը 21-րդ դարի մասնագետների նկատմամբ: Նման նախաձեռնությունները վկայում են, որ Հայաստանում գործարար միջավայրն իր զարգացման առումով թեւակոխել է որակապես նոր փուլ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման եւ կազմակերպական զարգացման տնօրեն Մարինե Գալստյանը:

13:41 | 24.06.14 | Новости | 4799
Beeline принимает участие в двухдневной рабочей конференции проекта ARMENQA, посвященного вопросам квалификаций высшего образования в Армении.
В рамках двухдневной конференции будет обсуждаться армянская версия национальной структуры квалификаций высшего образования, целью которой является уточнение 4 уровней квалификации высшего образования (бакалавр, магистр, кандидат наук, доктор наук).
«В качестве одного из крупнейших работодателей Армении, Beeline приветствует проведение мероприятий, направленных на повышение качества человеческого капитала и определение потребностей на рынке труда к специалистам 21-го века. Подобные инициативы свидетельствуют, что в Армении бизнес-среда вступила в качественно новую фазу развития»,- отметила директор по управлению человеческими ресурсами и организационному развитию Beeline Марине Галстян.