13:41 | 24.06.14 | Նորություններ | 4794
Beeline-ը մասնակցում է ARMENQA նախագծի երկօրյա աշխատաժողովին, որը նվիրված է Հայաստանում բարձրագույն կրթության որակավորումների ազգային շրջանակի հիմնախնդիրներին:
Երկօրյա համաժողովի ընթացքում կքննարկվի բարձրագույն կրթության որակավորումների ազգային շրջանակի հայաստանյան տարբերակը, որը նպատակ ունի հստակեցնել որակավորման բարձրագույն կրթության 4 մակարդակները (բակալավր, մագիստրոս, գիտությունների թեկնածու, գիտությունների դոկտոր):
«Հանդիսանալով Հայաստանի խոշորագույն գործատուներից  մեկը՝  Beeline-ը ողջունում է այնպիսի միջոցառումների անցկացումը, որոնք  ուղղված են մարդկային կապիտալի որակի բարձրացմանը եւ աշխատաշուկայի պահանջների սահմանմանը 21-րդ դարի մասնագետների նկատմամբ: Նման նախաձեռնությունները վկայում են, որ Հայաստանում գործարար միջավայրն իր զարգացման առումով թեւակոխել է որակապես նոր փուլ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման եւ կազմակերպական զարգացման տնօրեն Մարինե Գալստյանը:

Beeline takes part in ARMENQA project’s two-day working conference dedicated to issues related to the qualification of higher education in Armenia.
Within the two-day conference the Armenian version of the higher education qualifications of the national infrastructure will be discussed in order to specify the 4 degrees of higher education qualifications (Bachelor, Master, Candidate of Science and Doctor of Science).
“As one of the major employers in Armenia, Beeline welcomes events aimed at raising the quality of human capital and determining the labor market needs to the 21st century specialists. Such initiatives prove that the Armenian business environment has entered a new and high-quality stage of development”, said Head of Beeline HR and Organizational Development Division Marine Galstyan.