17:02 | 20.06.14 | Նորություններ | 3619
Ամառային հանգիստն անհոգ կազմակերպելու եւ, առհասարակ, օրվա վազքը կրճատելու համար ֆինանսական նորարարական ծառայություններ առաջարկող ՄոբիԴրամ ընկերությունը շարունակում է ընդլայնել մատուցվող ծառայությունների ցանկը` հաճախորդներին օգնելով տեխնիկայի հնարավորությունները ծառայեցնել սեփական կարիքներին:
Բջջային հեռախոսը հաղորդակցվելու միջոցից բացի նաեւ  ֆինանսական հրաշալի գործիք է` ժամանակը գնահատողի  համար: ՄոբիԴրամն իր ծառայությունների փաթեթով թույլ է տալիս ակնթարթային դրամական փոխանցումներ կատարել օրվա ցանկացած պահի, ցանկացած վայրում` առանց լրացուցիչ ջանքեր գործադրելու:
Կարեւոր է իմանալ, որ էլեկտրոնային այս դրամապանակի ծառայություններից հնարավոր է օգտվել ցանկացած մոդելի բջջային հեռախոսով: Այսինքն`գործարք կատարելու համար ամենեւին կարիք չկա ունենալ սմարթֆոն կամ օգտվել ինտերնետային հասանելիության ծառայությունից: ՄոբիԴրամի ծառայություններից կարելի է օգտվել առանց հատուկ ծրագիր ներբեռնելու:
Բջջայինից` բջջային, դրամական ակնթարթային փոխանցումների հնարավորությունը առաջարկվող  հարմարավետ լուծումներից մեկն է: Դրա համար պարզապես անհրաժեշտ է, որ գումար փոխանցողն ու այն ստացողը լինեն Մոբիդրամի հաճախորդ: Ծառայության միջնորդավճարը կազմում է ընդամենը 30 դրամ: Այսպես, բջջայինով ՄոբիԴրամի Ձեր հաշվից ՄոբիԴրամի մեկ այլ հաճախորդի հաշվին գումար փոխանցելու համար, անհրաժեշտ է հեռախոսով մուտքագրել *444*ստացողի բջջային հեռախոսահամարը*գումար# հրահանգը:
ՄոբիԴրամի հաճախորդները հնարավորություն ունեն նաեւ կանխիկացնելու իրենց հաշվին եղած կամ փոխանցված գումարը: Դրա համար անհրաժեշտ է բջջայինից կամ անձնական էջից ուղարկել կանխիկացման հրահանգ, SMS հաղորդագրությամբ ստանալ գաղտնի կոդ եւ անձնագրով կամ նույնականացման քարտով ներկայանալ ՄոբիԴրամի սպասարկման որեւէ կենտրոն: Գումարը կարելի է կանխիկացնել նաեւ «Կոնվերսբանկի» եւ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի» խմբի մասնաճյուղերում:
Բջջայինից ուղարկվող կանխիկացման հրահանգը ուղարկվում է *444*1*գումար# ձեւաչափով եւ հաստատվում PIN-ով:
ՄոբիԴրամը նաեւ առաջարկում է ակնթարթային դրամական եւ բանկային փոխանցումներ, վարկերի մարում, տարատեսակ առցանց ծառայությունների եւ ապրանքների դիմաց վճարումներ, կոմունալ եւ պետական բյուջե ուղղված վճարումներ եւ այլն:

To easily organize the summer holidays and to reduce the hustle and bustle of the day MobiDram, a payment system offering innovative financial services, makes the array of available services even larger allowing the customers to best use technological solutions to serve their needs. A mobile phone is not only a means of communication but also a great financial tool for those, who value their time. The package of MobiDram services gives opportunity to get money transactions done instantaneously without much effort anywhere, anytime.
It is important to note that the services of this electronic wallet can be accessed from any mobile phone, regardless of its model. That is to say, your mobile phone doesn’t have to be a smartphone, and you do not need access to Internet for making transactions from your mobile phone. You can use the services of MobiDram without downloading a special program.
Making money transactions instantaneously from a mobile phone to another is just one of the offered convenient solutions. The person making the transaction and the recipient simply need to be MobiDram clients. The commission for the service is only AMD30. For example, to transfer money from a mobile phone via your MobiDram account to another MobiDram customer, you should dial the *444*recipient’s mobile phone number*sum# command from your mobile phone.
The customers of MobiDram can cash out the funds available on or transferred to their MobiDram account. For that one should send the cash out command from his or her mobile phone or from the personal MobiDram page, receive the cash out secret code, visit one of the MobiDram branches and submit the code along with passport or ID (identification card). The sum can also be cashed out in the branches of “Converse Bank” and “Areximbank-Gazprombank Group”.
The cash out command from mobile phone is *444*1*sum#*, which should be confirmed by dialing your PIN code.
MobiDram also offers instantaneous money transfers, bank transfers, loan payments, payments for various online services and products, utility payments, as well as payments to the state budget and others.