13:43 | 11.03.14 | Նորություններ | 6027
Orange Armenia ընկերությունն այսօր սկսել է իրազեկման արշավ շարժական կապի համարների տեղափոխելիության համակարգի (Mobile Number Portability-MNP) վերաբերյալ:
Օrange Armenia գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերն այսօր նշել է, որ ապրիլի 1-ից գործարկվող համակարգը հնարավորություն կտա անվճար, հեշտ եւ պարզ «ազատության ընտրության» կատարել:
«Սա կարելի է հեղափոխություն համարել Հայաստանի շարժական շուկայում», - ասել է նա:
Orange-ի իրազեկման արշավի շրջանակներում ստեղծել է www.1qayl.am վեբ-կայքը եւ բացվել 055 000222 թեժ գիծը:
Orange Armenia բրենդի եւ հաղորդակցության գծով տնօրեն Արամ Մկրտչյանը տեղեկացրել է, որ այն բաժանորդները, ովքեր որոշում կկայացնեն իրենց համարները տեղափոխել Orange-ի ցանց, կարող են նախապես գրանցվել կայքում եւ գրանցված յուրաքանչյուր 1000-րդ բաժանորդ հնարավորություն կունենա նվեր ստանալ iPhone 5C Orange-ից:

Компания Orange Armenia запустила сегодня информационную кампанию о системе переносимости мобильных номеров (Mobile Number Portability-MNP).
Гендиректор Օrange Armenia Франсис Желибтер отметил сегодня, что система, запуск которой намечается на 1 апреля, позволит бесплатно, легко и просто сделать «свободный выбор».
«Это можно считать революцией на мобольном рынке Армении»,- сказал он.
В рамках информационной кампании Orange создал сайт www.1qayl.am и запустил горячую линию 055 000222.
Директор по бренду и маркетингу Orange Armenia Арам Мкртчян соoбщил, что абоненты, принявшие решение перенести свои номера в сеть Orange, могут заранее зарегистрироваться на сайте, и каждый 1000-й абонент получит возможность получить подарок от компании Orange - iPhone 5C.