10:09 | 11.03.14 | Նորություններ | 3155
ԱրմենՏել ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) լայնորեն կիրառում է չարտոնված SMS-սփամի արգելափակման տեխնոլոգիաները:
Այդ մասին Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերությունում` մեկնաբանելով SMS-սփամի դեմ պայքարի ընկերության մեթոդները:
Այս տարվա փետրվարին ԱրմենՏելն ավարտել է SMS-սփամին հակազդելու նոր տեխնիկական համակարգի ներդրումը ցանցում` բաժանորդներին հնարավորություն ընձեռելով հրաժարվել անցանկալի մուտքային հաղորդագրություններից, նշել են ընկերությունում:
Գովազդային SMS-ծանուցումները կարելի է արգելափակել` օգտվելով 0674454 հրահանգից, արգելաբացել`0674434 հրահանգով:
Ծառայության մասին լրացուցիչ տեղեկատվություն ընկերության բաժանորդները կարող են ստանալ ընկերության գրասենյակներում կամ call-կենտրոնում` զանգահարելով 0611 հեռախոսահամարին:
«Չնայած ձեռնարկված քայլերին, ԱրմենՏել-ի քաղաքականությունը կայանում է նրանում, որպեսզի բաժանորդներին ազատություն տրվի որոշել` արդյոք ցանկանո՞ւմ են նրանք ստանալ առեւտրային SMS-հաղորդագրություններ, որոնք հասցեագրված չեն անձամբ իրենց եւ որոնց իրենք չեն բաժանորդագրվել»,- ասել են ընկերությունում:
SMS-սփամից պաշտպանվելու համար ընկերությունը բաժանորդներին խորհուրդ է տալիս բջջային հեռախոսահամարը չթողնել խանութներում, առեւտրային կետերում տարբեր ակցիաների եւ զեղչերի բաժանորդագրվելիս, ինչպես նաեւ չհրապարակել համարը սոցիալական ցանցերում:

10:09 | 11.03.14 | Новости | 3161
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) широко применяет технологии блокировки неавторизованного SMS- спама.
Об этом Медиамакс сообщили в компании, комментируя методы борьбы компании с SMS-спамом.
В феврале этого года АрменТел завершила внедрение в сети новой технической системы противодействия SMS-спаму, предоставив абонентам возможность отписаться от нежелательных входящих рассылок, отметили в компании.
Заблокировать рекламные SMS-рассылки можно, воспользовавшись командой 0674454, а разблокировать - командой 0674434.
Дополнительную информацию об услуге абоненты компании могут получить в офисах компании или в call-центре по номеру 0611.
«Несмотря на предпринятые шаги, политика АрменТел заключается в том, чтобы дать абонентам свободу решать - хотят ли они получать коммерческие SMS-сообщения, которые не адресованы лично им и те сообщения, на которые они сами не подписывались», - сказали в компании.
Чтобы обезопасить себя от SMS-спама, компания советует абонентам не оставлять номер своего мобильного телефона в магазинах, торговых точках, при подписке на разные акции и программы скидок, а также не размещать свой номер в открытом доступе в социальных сетях.