18:29 | 12.12.13 | Նորություններ | 3919
«Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը եւ Webtv.am մշակութային ինտերնետ հեռուստատեսությունը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր հովանավորությամբ հայտարարել են «Web Ծիրան» համահայկական 3-րդ  օնլայն կինոփառատոնի մեկնարկի մասին:
Կինոփառատոնին կարող են ներկայացվել առանց ժանրային սահմանափակումների (խաղարկային, վավերագրական, անիմացիոն եւ այլն), մինչեւ 30 րոպե տեւողությամբ ֆիլմեր:
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները պետք է մինչեւ 2014թ. հունվարի 25-ը DVD կրիչով ֆիլմերը ներկայացնեն «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի գրասենյակ (Երեւան 0001, Մոսկովյան 3, հեռ. +374 10 52 10 42):
Փառատոնն ավարտվելու է  2014թ. փետրվարի 23-ին:
Փառատոնը սահմանել է գլխավոր 1 եւ խրախուսական 2 մրցանակ: Գլխավոր մրցանակակիրը կպարգեւատրվի 1000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք ՀՀ դրամով եւ հատուկ դիպլոմով, իսկ խրախուսական մրցանակակիրները` հատուկ դիպլոմով:
«WebԾիրան» համահայկական 3-րդ կինոփառատոնն այս տարի ներկայացնելու է նաեւ «Web Ծիրան Մուլտիմեդիա» ծրագիրը, որին կարող են ներկայացվել միայն բջջային հեռախոսներով, պլանշետներով, սմարտֆոններով նկարահանված կարճ ֆիլմեր:
Այս ֆիլմերը կամ դրանց հղումները որեւէ վիդեոհոստինգային պորտալում հեղինակները կարող են ուղարկել info@webtv.am էլեկտրոնային հասցեին՝ նշելով ֆիլմի անվանումը, հեղինակի մասին համառոտ տվյալներ, գործող բջջային հեռախոսահամար եւ գրավոր հավաստում, որ ֆիլմն ուղարկված է հեղինակի կողմից:

18:29 | 12.12.13 | Новости | 4146
Международный кинофестиваль «Золотой абрикос» и интернет-телевидение Webtv.am при генеральном спонсорстве ВиваСелл-МТС объявили о старте третьего всеармянского онлайн кинофестиваля «Web Абрикос».
На фестиваль могут быть представлены фильмы без жанровых ограничений (художественные, документальные, анимационные и т.д.), продолжительностью до 30 минут.
Желающие принять участие в конкурсе должны до 25 января 2014 года представить фильмы на DVD-диске в офис международного кинофестиваля «Золотой абрикос» (Ереван 0001, Московян 3, тел: +374 10 52 10 42).
Фестиваль завершится 23 февраля 2014 года.
Фестиваль учредил 1 главный и 2 поощрительных приза. Главный призер будет награжден 1000 долларами США (в армянских драмах) и специальным дипломом, а поощрительные призеры - специальными дипломами.
Третий всеармянский онлайн кинофестиваль «Web Абрикос» в этом году представит также программу «Web Абрикос Мультимедиа», в которой могут участвовать короткометражные фильмы, снятые исключительно сотовыми телефонами, планшетами, смартфонами.
Фильмы или ссылки на каком-либо видеохостинговом портале авторы могут отправить на электронный адрес info@webtv.am, указав название фильма, данные автора, действующий телефонный номер и письменное подтверждение, что фильм отправлен автором.