18:05 | 12.12.13 | Նորություններ | 3378
Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած այցի շրջանակներում ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն այսօր հանդիպել է «Ռոստելեկոմ» եւ «Սիստեմա» ընկերությունների ղեկավարներին:
«Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ նախագահ Սերգեյ Կալուգինի հետ քննարկվել են Հայաստանում «Ռոստելեկոմ»-ի կողմից ծավալվող գործունեության ընդլայնման հարցերը:
ԱՖԿ «Սիստեմա» ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Վլադիմիր Եվտուշենկովի հետ հանդիպմանը կողմերը քննարկել ել «Գույք պարտքի դիմաց» համաձայնագրով ռուսական կողմին փոխանցված «Մարս» ՓԲԸ գործարանի եւ «Երեւանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտ» ՓԲԸ ձեռնարկությունների զարգացման ծրագրերի հետ կապված հարցերը:
Արթուր Բաղդասարյանը նշել է, որ հայկական կողմը կարեւորում է նշված ձեռնարկությունների լիարժեք գործարկումը երկարաժամկետ հեռանկարում:

18:05 | 12.12.13 | Новости | 3207
В рамках визита в РФ секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян провел встречи с руководителями компаний «Ростелеком» и АФК «Система».
С президентом ЗАО «Ростелеком» Сергеем Калугиным стороны обсудили вопросы расширения деятельности «Ростелекома» в Армении.
На встрече с председателем Совета директоров компании АФК «Система» Владимиром Евтушенко рассматривались вопросы, связанные с программами развития предприятий ЗАО «Марс» и ЗАО «Ереванский научно-исследовательский институт математических машин», переданных российской стороне в рамках соглашения «Имущество за долги».