16:11 | 01.08.13 | Նորություններ | 5199
Միջոցառման կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ), իսկ գլխավոր գործընկերն է ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ), հայտնել են ԻՏՁՄ-ում:
Միջոցառումը նպատակ ունի համախմբել ինովացիաներով հետաքրքրվող երիտասարդներին, ստեղծել մոտիվացնող եւ կրթական միջավայր, ուղղորդել նրանց դեպի սեփական ծրագրերի իրականացումը եւ սեփական բիզնեսի ստեղծումը:
DigiCamp-ի ընթացքում  մասնակիցները կծանոթանան ոլորտի առաջնորդներին, կլսեն նրանց հաջողության պատմություններն ու կբացահայտեն առաջատար ընկերությունների հաջողության գաղտնիքները: Նրանք  հնարավորություն կունենան մասնակցելու ոլորտին քաջատեղյակ մասնագետների դասընթացներին եւ ձեռք բերել կիրառական գիտելիքներ, ինչպիսիք են`  նոր ընկերության գրանցում, հարկային օրենսդրություն, բիզնես պլանավորում, նորաստեղծ կազմակերպությունների առաջխաղացումը եւ այլն:
Մասնակիցները կունենան 10 օր ժամանակ` մասնագետների խորհուրդներով իրենց բիզնես գաղափարը զարգացնելու եւ իրականացման համար պատրաստ բիզնես նախագիծ ունենալու համար:
Ճամբարին մասնակցում են 16-30 տարեկան անձիք, ովքեր ներկակացրել են ինովացիոն լուծում պարունակող բիզնես գաղափար: Լավագույն գաղափարների հեղինակները կստանան դրամական մրցանակներ, հնարավորություն կունենան մասնակցել բիզնեսի զարգացմանը նպաստող միջոցառումների, մասնավորապես`կմասնակցեն հոկտեմբերի 4-6 կայանալիք DigiTec 2013 տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսին:
Ծրագրին իրենց աջակցությունն են ցուցաբերել նաեւ D-Link ընկերությունն ու Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը:

16:11 | 01.08.13 | Новости | 5206
1-10 августа в Цахкадзоре проводится летний лагерь по технологическому предпринимательству DigiCamp.
Организатором мероприятия выступает Союз ИТ-предприятий Армении (UITE), a главным партнером – компания АрменТел (бренд Beeline), сообщили в UITE.
Мероприятие нацелено на объединение молодых людей, интересующихся инновациями, создание мотивирующей образовательной среду, сподвижение молодых специалистов на реализацию собственных проектов и создание собственного бизнеса.
Участники DigiCamp-а познакомятся с лидерами ИТ-сектора Армении, услышат истории их успеха. Они приобретут также такие прикладные знания, как регистрация нового предприятия, налоговое законодательство, бизнес-планирование, продвижение начинающих компаний.
У участников будет 10 дней для того, чтобы развить при помощи экспертов свою бизнес-идею. В лагере принимают участие лица от 16 до 30 лет, которые представили бизнес-идей, содержащих инновационные решения. Авторы лучших идей получат денежное вознаграждение, а также примут участие в международной технологической выставке DigiTec 2013, которая пройдет 4-6 октября текущего года.