14:11 | 17.05.13 | Նորություններ | 4985
Orange Հիմնադրամը կրթաթոշակներ է տրամադրել Գավառի պետական համալսարանի եւ Երեւանի պետական համալսարանի Իջեւանի մասնաճյուղի 18 ուսանողների:
Համալսարաններին Orange Հիմնադրամը փոխանցել է 2 000 000 դրամ, որը պետք է հատկացվի ուսանողների ուսման վարձի մարմանը, հայտնել են ընկերությունում:
Ուսանողներն ընտրվել են համալսարանների առաջարկով, երկու հիմնական չափանիշների հիման վրա` ուսանողի առաջադիմություն եւ ընտանիքի սոցիալական վիճակ: Նույն սկզբունքով այս ուսումնական տարվա ընթացքում ընդհանուր առմամբ տրամադրվել են կրթաթոշակներ 9 համալսարաններում:
Բուհերի հետ համագործակցության շրջանակներում ուսանողները կարող են մասնագիտական պրակտիկա անցնել Orange-ում, իսկ ընկերության աշխատակիցները մասնագիտական եւ վերապատրաստման դասընթացներ են իրականացնում ուսանողների համար:  Գավառի համալսարանում մեկ տարի առաջ Orange-ի կողմից ստեղծվել է նաեւ անվճար WiFi-ով զինված ինտերնետ անկյուն, որն ուսանողներին եւ համալսարանի աշխատակիցներին թույլ է տալիս ինտերնետից օգտվել ինչպես կրթական, այնպես էլ ժամանցային նպատակներով:
«Համալսարանների հետ մեր համագործակցությունը շարունակվում է, իսկ այդ համագործակցության մի բաղկացուցիչն էլ օգնությունն է լավագույն ուսանողներին, ովքեր դժվարանում են լուծել բարձրագույն կրթություն ստանալու հետ կապված ֆինանսական դժվարությունները»,- ասել է Orange Հիմնադրամի գլխավոր քարտուղար Նազարեթ Սեֆերյանը:
Հայաստանի համալսարանների հետ Orange-ի համագործակցությունը մեկնարկել է երկու տարի առաջ: 2011-12 ուսանողական տարվա ընթացքում Orange Հիմնադրամը կրթաթոշակներ է տրամադրել 6 համալսարանների 67 ուսանողների, իսկ 2012-13-ին՝ 9 համալսարանների 95 ուսանողների, որոնցից 70-ը՝ Հայաստանի մարզերում:

14:11 | 17.05.13 | News | 4918
The Orange Foundation granted scholarships to 18 students of Gavar and Ijevan branches of the Yerevan State University.
The Orange Foundation transferred 2,000,000 AMD to the universities to use the amount for paying tuition fees of the students, the company informs.
The students have been selected on the proposal of the universities, based on 2 criteria – student’s academic performance and family’s financial standing. During this academic year it is planned to grant scholarships to the students of 9 universities based on the same criteria.
In the scope of this partnership the students can have their professional internship at Orange, and Orange employees conduct professional and training courses for the students. A year ago free WiFi internet corner was established in the Gavar University, which allows the students and staff of the university to use internet for educational and entertainment purposes.
“Our partnership with the universities is ongoing, and assistance to the most promising students who have difficulties in paying their tuition fees is one of the components of this partnership,” said Nazareth Seferian, General Secretary of the Orange Armenia Foundation.
Partnership of Orange with the universities of Armenia launched two years ago. In 2011-2012, the Foundation granted scholarships to 67 students of 6 universities, and in 2012-2013, scholarships will be granted to 95 students of 9 universities, including 70 students from RA regions.