17:10 | 15.05.13 | Նորություններ | 4536
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը այսօր ընդունել է Ֆրանս Տելեկոմ - Օրանժ ընկերության ներկայացուցիչներին՝ «Օրանժ Արմենիա» ընկերության  գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերի գլխավորությամբ:
Ֆրանսիս Ժելիբտերը տեղեկացրել է, որ 2014թ. հունվարից Հայաստանում ներդրվելու է «Համարների տեղափոխելիության» համակարգը, նախատեսվում է նաեւ սակագների վերանայում,  որոնք հնարավորություն կտան ավելի դինամիկ դարձնել ընկերության հետագա գործունեությունը, հայտնել են նախարարության մամուլի ծառայությունից:
«Օրանժ-ի դիրքերն օրեցօր պետք է լավանան: Մենք անում ենք հնարավորը, որ Հայաստանում գործող օպերատորների միջեւ լինի առողջ մրցակցություն, որը կնպաստի սպասարկման որակի բարձրացմանը: Մենք պատրաստ ենք համագործակցել եւ սիրով աջակցել ընկերությանը ցանկացած հարցում»,- ասել է նախարարը:

Minister of Transport and Communication Gagik Beglaryan received representatives of France Telecom-Orange headed by "Orange Armenia" CEO Francis Gelibter.
Francis Gelibter said that from January 2014, MNP system will be introduced in Armenia, the tariffs will also be revised which will allow making the further operation of the company more dynamic, the press service of the Ministry reported.
"Orange's positions should improve day by day. We do our best to have healthy competition among the operators in Armenia which will contribute to enhancement of the service quality. We are ready to cooperate and support the company in any issue with love", said the Minister.