17:10 | 15.05.13 | Նորություններ | 4536
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը այսօր ընդունել է Ֆրանս Տելեկոմ - Օրանժ ընկերության ներկայացուցիչներին՝ «Օրանժ Արմենիա» ընկերության  գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերի գլխավորությամբ:
Ֆրանսիս Ժելիբտերը տեղեկացրել է, որ 2014թ. հունվարից Հայաստանում ներդրվելու է «Համարների տեղափոխելիության» համակարգը, նախատեսվում է նաեւ սակագների վերանայում,  որոնք հնարավորություն կտան ավելի դինամիկ դարձնել ընկերության հետագա գործունեությունը, հայտնել են նախարարության մամուլի ծառայությունից:
«Օրանժ-ի դիրքերն օրեցօր պետք է լավանան: Մենք անում ենք հնարավորը, որ Հայաստանում գործող օպերատորների միջեւ լինի առողջ մրցակցություն, որը կնպաստի սպասարկման որակի բարձրացմանը: Մենք պատրաստ ենք համագործակցել եւ սիրով աջակցել ընկերությանը ցանկացած հարցում»,- ասել է նախարարը:

17:10 | 15.05.13 | Новости | 4535
Министр транспорта и связи Армении Гагик Бегларян принял сегодня представителей Франс Телеком-Оранж во главе с гендиректором компании “Оранж Армения” Франсисом Желибтером.
Последний сообщил, что с января 2014 года в Армении будет внедрена система “переносимости номеров”, также планируется пересмотр тарифов, что позволит сделать дальнейшую деятельность компании более динамичной, сообщили в пресс-службе министерства.
“Позиции Оранж должны улучшаться изо дня в день. Мы делаем все возможное, чтобы между действующими в Армении операторами была здоровая конкуренция, которая будет содействовать увеличению качества обслуживания. Мы готовы сотрудничать и с радостью содействовать компании в любом вопросе”,- сказал министр.