14:51 | 29.03.13 | Նորություններ | 3579
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր մասնակցել է Արցախի պետական համալսարանում «Սինոփսիս Արմենիա», «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերությունների եւ Արցախի մայր բուհի միջեւ համագործակցության համաձայնագրի ստորագրման արարողությանը:
Այնուհետեւ ԼՂՀ նախագահն ընդունել է «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանին եւ «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին, հայտնում է ԼՂՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել ընկերությունների եւ Արցախի պետական համալսարանի միջեւ համագործակցության համաձայնագրի ստորագրումը ինչպես հանրապետությունում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ կապի միջոցների, այնպես էլ բարձրագույն կրթության եւ գիտության առաջընթացի տեսանկյունից:

14:51 | 29.03.13 | Новости | 3372
Президент НКР Бако Саакян принял сегодня участие в торжественном мероприятии подписания соглашения о сотрудничестве между компаниями «Синопсис Армения», «Карабах Телеком» и Государственным университетом Арцаха.
Затем президент НКР принял исполнительного директора ЗАО «Синопсис Армения» Овика Мусаеляна и генерального директора ЗАО «Карабах Телеком» Ральфа Йирикяна сообщили в пресс-службе президента НКР.
Бако Саакян подчеркнул важность подписания соглашения между вышеуказанными компаниями и Арцахским государственным университетом как для развития информационных технологий и средств связи, так и высшего образования и науки в республике.