07:46 | 15.11.12 | Նորություններ | 4538
Երեւան/Մեդիամաքս/. Շիրակի մարզի Ախության եւ Մայիսյան գյուղերում բացվել են գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային արդիական կենտրոններ, որոնք հիմնվել են Orange-ի եւ «Շեն» բարեգործական կազմակերության համատեղ ջանքերով:
Ախուրյանն այսօր ունի 10,050, իսկ Մայիսյանը` 2,100 բնակիչ: Երկու համակարգչային սրահներն էլ համալրված են  7  համակարգչով, տպիչով, Orange-ի Flybox երթուղիչով եւ հարմարավետ կահավորանքով, որոնք բնակիչներին հնարավորություն են տալու ոչ միայն կապի մեջ լինել աշխարհի հետ, այլ նաեւ մասնակցել համակարգչային դասընթացների: Նախագծի համար Orange-ն ընդհանուր առմամբ տրամադրել է 4 մլն 700 հազ. դրամ, հայտնել են ընկերությունում:
«Orange-ը հեռահաղորդակցային ընկերություն է, եւ մեր աշխատանքի նպատակն ու առաքելությունն է հաղորդակցման նորագույն միջոցները հասցնել բոլորին: Որպես պատասխանատու ընկերություն` մենք մեր գործն ենք համարում օգնել օգտվել համակարգչից եւ ինտերնետից նրանց, ովքեր չեն կարող ունենալ սեփական համակարգիչ տանը», - նշել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

07:46 | 15.11.12 | News | 4532
Yerevan/Mediamax/. Тwo modern computer centers furnished with Orange broadband Internet were opened today in two villages of Shirak region – Akhurian and Mayisyan - with joint efforts of Orange and “Shen” charity organization.
Akhurian has 10,050 inhabitants, while Mayisyan is the home of 2,100 people. Each of the newly opened computer centers are equipped with 7 computers, a printer, Orange Flybox 3G router and comfortable furniture which will provide possibility to the residents of both villages not only be connected with the world, but also participate in computer courses. For the implementation of this project Orange has allotted total AMD 4,700,000, company informs.
“Orange is a telecommunication company, and the objective and the mission of our job is to bring the modern communication means to everyone. As a responsible company, we feel it’s our duty to bring access to computer and to internet to all those who cannot afford it at home”, - Francis Gelibter, Orange Armenia CEO said.