16:27 | 19.06.12 | Նորություններ | 4807
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտարարել է ռոմինգում գտնվող Beeline բջջային կապի բաժանորդների համար «Թեժ ամառ» ծառայության մեկնարկի մասին:
Ծառայությունը հնարավորություն է տալիս հաճախորդին, գտնվելով ռոումինգում ցանկացած երկրում, ցանկացած օպերատորի ցանցում ստանալ զանգեր 0 դրամ սակագնով խոսակցության առաջին երկու րոպեների ընթացքում: 3-րդ րոպեից սկսած մուտքային զանգի արժեքը հաշվարկվում է 400 դրամ/րոպե սակագնով: Ելքային զանգերը հաշվարկվում են համաձայն համապատասխան սակագնային գոտու:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը մաս է կազմում «ՎիմպելԿոմ» միջազգային խմբի, որը միավորում է կապի օպերատորներին աշխարհի 18 երկրներում: Դա հնարավորություն է ընձեռում Հայաստանի կապի միասնական օպերատորին առաջարկել իր հաճախորդներին որակյալ եւ մատչելի ծառայություններ ոչ միայն երկրի ներսում, այլեւ սահմաններից դուրս: Ամառային արձակուրդներին ընդառաջ ԱրմենՏել-ն առաջարկում է ռոմինգում գտնվող բաժանորդներին ստանալ զանգեր հարազատներից եւ բարեկամներից պարզ սակագնով: Նոր ծառայության շնորհիվ ԱրմենՏել-ի բաժանորդներն աշխարհի ցանկացած երկրում կարող են էապես խնայել մուտքային զանգերի հաշվին»,- նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Թեժ ամառ» ծառայությունից կարող են օգտվել Beeline բջջային կապի հետվճարային եւ կանխավճարային համակարգերի բաժանորդները՝ նախապես ակտիվացնելով ռոումինգ ծառայությունը: «Թեժ ամառ» ծառայությունը կարելի է միացնել՝ հավաքելով *555# վճարովի հրահանգը: Ծառայության գործողության ժամկետը 7 օր է:

16:27 | 19.06.12 | News | 4769
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) today announced the launch of “Hot Summer” service for Beeline mobile subscribers using roaming. The service allows clients using roaming in any country in any operator’s network to get calls at 0AMD for the first 2 minutes of the talk. Starting from the third minute, the cost of the incoming call is charged at AMD400 per minute of talk. The cost of outgoing calls is charged under the relevant tariff zone.
“ “ArmenTel” makes part of “VimpelCom” global group which unites telecommunication operators of 18 countries of the world. It allows Armenia’s universal operator to offer its clients quality and affordable services not only within the country but also outside it. Upon starting the vacation season, ArmenTel offers subscribers using roaming to get calls from family members and friends at a simple and accessible tariff. The new service will allow ArmenTel subscribers in any country of the world to substantially skimp on their incoming calls”, noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
“Hot Service” service is available to subscribers of prepaid and postpaid systems of Beeline mobile network activating the roaming service beforehand. You can activate “Hot Summer” service texting*555# on the mobile phone. The service is active within 7 days.