16:27 | 19.06.12 | Նորություններ | 4807
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտարարել է ռոմինգում գտնվող Beeline բջջային կապի բաժանորդների համար «Թեժ ամառ» ծառայության մեկնարկի մասին:
Ծառայությունը հնարավորություն է տալիս հաճախորդին, գտնվելով ռոումինգում ցանկացած երկրում, ցանկացած օպերատորի ցանցում ստանալ զանգեր 0 դրամ սակագնով խոսակցության առաջին երկու րոպեների ընթացքում: 3-րդ րոպեից սկսած մուտքային զանգի արժեքը հաշվարկվում է 400 դրամ/րոպե սակագնով: Ելքային զանգերը հաշվարկվում են համաձայն համապատասխան սակագնային գոտու:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը մաս է կազմում «ՎիմպելԿոմ» միջազգային խմբի, որը միավորում է կապի օպերատորներին աշխարհի 18 երկրներում: Դա հնարավորություն է ընձեռում Հայաստանի կապի միասնական օպերատորին առաջարկել իր հաճախորդներին որակյալ եւ մատչելի ծառայություններ ոչ միայն երկրի ներսում, այլեւ սահմաններից դուրս: Ամառային արձակուրդներին ընդառաջ ԱրմենՏել-ն առաջարկում է ռոմինգում գտնվող բաժանորդներին ստանալ զանգեր հարազատներից եւ բարեկամներից պարզ սակագնով: Նոր ծառայության շնորհիվ ԱրմենՏել-ի բաժանորդներն աշխարհի ցանկացած երկրում կարող են էապես խնայել մուտքային զանգերի հաշվին»,- նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Թեժ ամառ» ծառայությունից կարող են օգտվել Beeline բջջային կապի հետվճարային եւ կանխավճարային համակարգերի բաժանորդները՝ նախապես ակտիվացնելով ռոումինգ ծառայությունը: «Թեժ ամառ» ծառայությունը կարելի է միացնել՝ հավաքելով *555# վճարովի հրահանգը: Ծառայության գործողության ժամկետը 7 օր է:

16:27 | 19.06.12 | Новости | 4815
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявила сегодня о запуске услуги «Жаркое лето» для абонентов сотовой связи Beeline, находящихся в роуминге. Услуга позволяет клиентам, находящимся в роуминге в любой стране, в сети любого оператора, принимать звонки по тарифу 0 драм за первые две минуты разговора. Начиная с третьей минуты стоимость входящего вызова тарифицируется по цене 400 драмов за минуту разговора. Стоимость исходящих вызовов тарифицируется согласно соответствующей тарифной зоне.
«Компания «АрменТел» является частью международной глобальной Группы «ВымпелКом», которая объединяет операторов связи восемнадцати стран мира. Это позволяет универсальному оператору Армении предлагать своим клиентам качественные и доступные услуги не только внутри страны, но и далеко за ее пределами. С началом сезона отпусков, АрменТел предлагает абонентам в роуминге принимать звонки от родных и близких по понятному и простому тарифу. Благодаря новой услуге, абоненты АрменТел в любой стране мира могут значительно сэкономить на входящих звонках», - отметил генеральный директор АрменТел Игорь Климко.
Воспользоваться услугой «Жаркое лето» могут абоненты предоплатной и постоплатной системы расчетов мобильной сети Beeline, предварительно активировав услугу роуминга. Подключить услугу «Жаркое лето»  можно, набрав на мобильном телефоне платную команду *555#. Срок действия услуги - 7 дней.