17:53 | 29.05.12 | Նորություններ | 2818
Երեւան/Մեդիամաքս/. Երեւանում կայացել է «Նոր անուններ» պատանի երաժիշտ-կատարողների 2-րդ միջազգային փառատոնի բացումը: Երկրորդ տարին անընդմեջ փառատոնի գլխավոր հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:
«Հովանավորելով «Նոր անուններ» փառատոնը` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը վերահաստատում է իր մտադրությունն ու հաստատակամությունը` օգնել պատանի հայ կատարողներին, խրախուսել նրանց աշխատասիրությունը, սերն ու նվիրումն արվեստին: Փառատոնը թույլ է տալիս բեմը տրամադրել պատանիներին` նրանց կատարողական հնարավորություններն ու կարողությունները բացահայտելու եւ զարգացնելու համար: Դա հատկապես կարեւոր է կատարողական արվեստում, որտեղ նորն արագ ու հեշտ չի ձեւավորվում»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Փառատոնին մասնակցելու են հրավիրված մինչեւ 18 տարեկան շուրջ քառասուն շնորհալի պատանի երաժիշտներ աշխարհի տարբեր երկրներից (Հայաստան, Վրաստան, Ֆրանսիա, Ռուսաստան, Մալթա, Ուզբեկստան, Կորեա):
Համերգները կկայանան Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի եւ Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբերի հետ համագործակցությամբ:

17:53 | 29.05.12 | Новости | 2824
Ереван/Медиамакс/. В Ереване состоялось открытие 2-го международного фестиваля молодых музыкантов-исполнителей “Новые имена”. Уже второй год главным спонсором фестиваля выступает компания ВиваСелл-МТС.
“Спонсируя фестиваль “Новые имена”, ВиваСелл-МТС вновь подтверждает свою цель и готовность помочь молодым армянским исполнителям поощрять их работоспособность, любовь и преданность искусству. Фестиваль позволяет предоставить сцены молодежи, с целью выявления и развития их исполнительных способностей»,- отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В фестивале будут участвовать около 40 талантливых молодых музыкантов до 18 лет из различных стран мира (Армения, Грузия, Франция, Россия, Мальта, Узбекистан, Корея).
Концерты состоятся с участием Государственного филармонического оркестра Армении и Государственного камерного оркестра Армении.